Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Kaks pead on ikka kaks pead! Edulugu töötukassa ja Häirekeskuse koostööst.

Prindi

Lisatud 04.10.2018 | Uuendatud 04.10.2018

112 numbrit teame me kõik ja paljudel on seda elus ka vaja läinud. Aga kes on need inimesed, kes  meie kõned hädaolukorras vastu võtavad, missugune on nende töö ja ettevalmistus, seda ei pruugi paljud aimata. Ega oska tööotsijad end teisele poole liini ka mõelda.

Et päästekorraldaja ametikohta ja Sisekaitseakadeemias läbiviidavat väljaõpet paremini tutvustada, panid Häirekeskus ja töötukassa pead kokku ning koostasid tegevusplaani. Töötukassal on mitmeid võimalusi tööandja toetamiseks, kuid see nõuab ettevõttelt aega ja panustamist. Kuna aga Häirekeskuse peadirektor Kätlin Alvela isiklikult teemasse pühendus, järgnesid kokkulepetele tegevused, mis kokkuvõttes kandsid ka vilja.

Mida siis tehti? Esiteks avaldas Häirekeskus töötukassa portaalis oma tööpakkumised. Süsteemist leitud potentsiaalsete kandidaatidega võeti ühendust ja tutvustati tööd. Töötukassa konsultantidele korraldati ekskursioonid ettevõtte tööruumidesse nii Tallinnas kui teistes keskustes. Käivitati infotunnid, kus asutuse esindajal oli võimalik tööotsijatega kohtuda ning veidi põhjalikumalt päästekorraldaja tööülesannetest rääkida. Häirekeskus osales 2018. aasta kõikidel suurematel töömessidel üle Eesti, kaasa arvatud erivajadustega inimestele mõeldud Astangu Töölaadal. Avatud uste päeval said huvilised väisata päästekorraldaja töökeskkonda. Kohtuti töötukassa karjäärinõustajatega, kes konsulteerivad ka töötavaid inimesi ja saavad edastada infot karjäärimuudatusteks.

Tooksime siinkohal ära ka Kätlin Alvela kokkuvõtvad sõnad:

 „Oleme väga õnnelikud suurepärase koostöö üle Töötukassaga! Osalesin ka ise värbamisvestlustel ja väga mitmed kinnitasid, et olid info päästekorraldaja töö kohta saanud just Töötukassa vahendusel! Paljud olidki just keskealised, kes soovisid elukutset vahetada ning see teeb rõõmu nii meile kui ka inimesele endale, kui saavad tulla oma elukogemusega Häirekeskusesse aitama inimesi, kes reaalselt abi vajavad“

Sarnast abikätt on töötukassa valmis osutama ka teistele ettevõtetele, kelle ametikohad ehk tänamatult varju jäänud. Selleks võtke ühendust tööandjate konsultantidega, kelle andmed leiate SIIT.

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)