Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Keila-Paldiski töömess: esimene vasikas ei läinudki aia taha!

Prindi

Lisatud 20.02.2018

Hilding Anders Baltic ja Alexela Group olid  tööandjad, kes algatasid Keila-Paldiski piirkondliku töömessi idee. Hilding on valmis piisava arvu kandidaatide puhul Keila-Jüri vahel töötajate bussi käima panema, Alexelal on nii Keila kui Paldiski piirkonnas mitu ettevõtet, mis tööjõudu vajavad. Teades ka kohalike elanike huvi kodukoha asutuste vastu, leidsime, et ideel on jumet ja viisime plaani ellu.

7. veebruaril seadsid end Keila Kultuurikeskuse teisel korrusel sisse ligi 30 tööandjat (lisaks eelmainitutele veel ISS, G4S, Baltic Restaurants, Rimi Eesti Food, abc Supermarkets, Avergo, Draka Keila Cables, Express Post, Elron, Ensto Ensek, Harju Elekter, HR ja Training Services, Krausberg, Kaitseressursside amet, Keila Haigla, Keila Tarbijate Ühistu, Lantmännen Unibake, Maxima Eesti, Notes Print, Olerex, Stockmann, USS Security, Usin-TR, Viasat, Vida Packaging, 1Personal).

 Õppimisvõimalusi oskuste täiendamiseks tutvustasid kutsehariduskoolid Tallinna Ehituskool, Tallinna Teeninduskool ja Tallinna Tööstushariduskeskus.

Messi toimumisest andsime teada Keila linna, Lääne-Harju, Harku, Saue ja Saku valla, Rapla valla, Põhja-Tallinna ja Nõmme linnaosa elanikele. Töömessi külastas 500-600 inimest, kellest paljud täitsid juba kohapeal tööandjate ankeete ning sõlmisid vestluste või proovitööde kokkuleppeid.

Messikülalised tundsid huvi ka karjäärinõustamise ja vähenenud töövõimega inimeste teenuste vastu. Üks osaleja soovis end kohapeal töötuks registreerida. Otseselt ei olnud see võimalik, küll aga tutvustati talle interneti teel registreerimist ning teisi töötukassa teenuseid.

Andres Tohveri Harju Elu artiklile tuginedes: „Lantmännen Unibake infolaua ees hakkas silma ankeeti täitev vanem naisterahvas. “Ma arvan, et see on liinitöö ja liinitöö mulle sobib. Ma ei oska veel täpselt öelda. Pärast saab kinnitust, kui olen kohapeal,” rääkis Keila elanik Malle Romandi Harju Elule.

Romandit nõustas Unibake poolt spetsialist Mall Heinla. “Isegi see, kui me saame oma ettevõtet tutvustada ja kui me saame siit ühe töötaja, siis see on ka hästi, aga ma arvan, et me saame rohkem,” arvas Heinla.

Seda Mall Heinla mõtet toetavad ilmselt mitmed teisedki ettevõtted, kes teavad, et töömessil sõlmitud kontaktid võivad töösuhtena realiseeruda alles mitu kuud hiljem, oluline on, et kontakt on loodud.

Keila-Paldiski töömess õnnestus hästi ja läheb ilmselt järgmisel aastal kordamisele. Välistatud ei ole väiksemate töömesside korraldamine ka teistes piirkondades, kui selleks on selge vajadus ja huvi.

messimelu     Draka Cables     melu

Illinor Siebold
Tööandjate konsultant 

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)