Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Koondamine

Prindi

Lisatud 23.08.2013 | Uuendatud 14.08.2020

Töölepingu seaduse § 89 kohaselt võib tööandja töölepingu erakorraliselt koondamise tõttu üles öelda, kui töösuhte jätkamine kokkulepitud tingimustel muutub võimatuks töömahu vähenemise või töö ümberkorraldamise tõttu või muul töö lõppemise juhul. 

Koondamiseks loetakse ka töölepingute erakorralist ülesütlemist: 

  • tööandja  tegevuse lõppemisel (likvideerimine, sundlõpetamine) või
  • tööandja pankroti väljakuulutamisel või
  • pankrotimenetluse  lõpetamisel pankrotti välja kuulutamata, raugemise tõttu.

Seaduses on eraldi reguleeritud üheaegselt paljude töötajate koondamine ehk töölepingute kollektiivne ülesütlemine (TLS § 90). Töölepingute kollektiivsel ülesütlemisel peab tööandja järgima töölepingu seaduse § 101–103 sätestatud erisusi, kaasates ülesütlemisprotsessi töötajate usaldusisiku või tema puudumisel töötajad ning teavitades kavandatavast töölepingute ülesütlemisest Eesti Töötukassat.

 

Oli teile sellest lehest abi?


Abi ja nõustamine koondamisel

Koondamistele reageerimise teenuse eesmärk on koondatavate töötajate teavitamine, toetamine ja abistamine uue töö otsingutel. 
Lisaks koondatavatele nõustame ja toetame koondavat tööandjat, jälgime töölepingute kollektiivse ülesütlemise puhul koondamisprotsessi seaduspärasust ning lahendame koondamisega seonduvaid tööhõiveprobleeme. 

Koondamishüvitis


Kellel on õigus koondamishüvitisele?

Kindlustushüvitist koondamise korral (edaspidi koondamishüvitis) makstakse töötajale või ametnikule, kelle töö- või teenistussuhe tööandjaga on kestnud vähemalt viis aastat ja

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)