Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Kui teie töötajad vajavad eesti keele koolitust

Prindi

Lisatud 17.12.2018 | Uuendatud 17.12.2018

Ei möödu nädalatki, mil meedias ei räägitaks teemal – kust võtta töötajaid? Sobivate oskustega tööjõu puudumine valmistab tööandjatele järjest rohkem peavalu. Kui õnnestubki leida inimene, kes tahab ja sobib töökohale, siis võib mõnel pool saada takistuseks vähene keeleoskus. Lõppeva aasta suvest saavad tööandjad taotleda töötukassast koolitustoetust töötajate eesti keele oskuse arendamiseks.

Koolitustoetust saab taotleda e-töötukassa kaudu või saata avaldus e-postile koolitustoetus [ä] tootukassa [dot] ee. Tööandja panus töötukassast koolitustoetuse saamise korral on 20% toetussummast.

Millised on tingimused?

Toetuse saamiseks peab ettevõte avalduse esitamisele eelneva kolme aasta jooksul kokku vähemalt kahel aastal olema maksnud tööandja töötuskindlustusmakset. Seega saame toetada ettevõtteid, kes on töötuskindlustussüsteemi panustanud. Töötaja (kelle koolitamiseks toetust taotletakse) tööleping peab olema tähtajatu või kehtima pärast avalduse esitamist veel vähemalt kuus kuud.

Kuidas tegutseda?

Tööandja valib eesti keele koolituse lähtudes oma vajadustest. Kui on vaja korraldada töötajatele eesti keele tasemeeksamiks ettevalmistavat koolitust, siis tuleb valida koolitaja, kellel on vastava keeletaseme õpetamiseks olemas tegevusluba. Tegevusloaga koolitajad on leitavad Keeleinspektsiooni kodulehelt. Soovitame tutvuda ka eesti keele koolitusi läbi viivate õpetajate eelneva õpetamiskogemusega. Kui on tegemist tellimuskoolitusega, siis palume koos koolitustoetuse avaldusega esitada ka koolitusfirma poolse hinnapakkumise, kus on kirjas koolituse toimumisajad, maht akadeemilistes tundides ja koolitaja (st õpetaja) nimi. Õppekava on vaja esitada lisaks ainult sel juhul, kui see ei ole leitav koolitusfirma kodulehelt.

Koolituse maht peab olema vähemalt 80 akadeemilist tundi ja koolitus võib kesta kuni ühe aasta. Koolitustoetuse avaldus tuleb esitada enne koolituse algust, piisab ka ühest päevast enne koolituse algust. Avaldus esitatakse ühe koolituse kohta. Näiteks kui töötajad vajavad eesti keele koolitust nii A1 kui ka A2 keeleoskuse tasemel, siis tuleb mõlema koolituse osas esitada eraldi avaldused. Julgustame tööandjaid esitama koolitustoetuse avalduse võimalikult kohe, kui on valitud koolitaja, paigas koolituse õppekava, koolituse toimumisajad ja teada täpselt töötajad, kes koolitust vajavad.

Kuidas hüvitamine käib?

Koolitustoetusega hüvitatakse tööandjale koolituskulu, koolitusel osalemisega seotud töötaja sõidukulu ning palgakulu tunnitöötasu alammääras aja eest, mil töötaja osales koolitusel. Kulude kogusummast hüvitame kuni 80%, kuid mitte rohkem kui 2000 eurot töötaja kohta.

Tööandja kannab esmalt kõik koolitusega seotud kulud ise. Positiivse otsuse korral makstakse koolitustoetust kuluaruande alusel.

MAXIMA Eesti OÜ: „Koolitustoetus võimaldab kiiremini ja mugavamalt keelt õppida“

Koolitustoetust on kasutanud näiteks MAXIMA Eesti OÜ. Lea Kimber, MAXIMA Eesti OÜ personalidirektor toob välja, et töötajatele on eesti keele tasemeeksamiks ettevalmistavaid koolitusi tehtud juba aastaid, kuid töötukassa koolitustoetusega avanes suurepärane võimalus teha seda planeeritust suuremas mahus ja töötajatele mugavamalt. Töötukassa koolitustoetuse abil saab jaekett korraldada kauplustes eesti keele klubisid kuni 2019. aasta märtsini.

 

Riina Kurg

teenusejuht

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)