Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Kutsu tööandjate konsultant endale külla!

Prindi

Lisatud 17.11.2015 | Uuendatud 18.11.2015

2015. aasta juunis asusid kõigis töötukassa osakondades tööle tööandjate konsultandid. Kui üldsuse silmis tegeleb töötukassa peamiselt töötute tööleaitamise ning neile hüvitiste ja toetuste maksmisega, siis tegelikkuses on tööandjad meie jaoks väga olulised partnerid. Ilma tööandjateta ei saaks me tegeleda enda põhitegevuse – töövahendusega. Lisaks sellele saame just tööandjate abil pakkuda mitmesuguseid teenuseid: väga populaarne on näiteks tööpraktika teenus, samuti korraldame töötutele tööharjutusi ja tööklubisid, kuhu kaasame ka tööandjaid.

Tallinna ja Harjumaa osakonna tööandjate konsultandi Kristel Ainsalu sõnul on praegu tööandjate peamiseks mureks tööjõupuudus – kuigi tööotsijaid on, on töölepingu sõlmimise ja püsiva töösuhteni jõudmine järjest raskem. Paindlikkus on lähituleviku võtmesõna ja kiiremini leiavad endale vajaliku tööjõu need tööandjad, kes on valmis pakkuma alternatiivseid lahendusi töökoha ja tööaja osas ning värbavad ka erivajadustega inimesi, noori ja vanemaealisi. Tööandjad seisavad silmitsi struktuursete muutustega tööturul, millega tuleb paratamatult arvestada ja kohaneda.

Töötukassa saab aidata ka juhtide värbamisel – Tallinna ja Harjumaa osakonnas on 35% registreeritud töötuist märkinud oma viimase töökohana juhi või tippspetsialisti positsiooni. „Juhtide otsimisel saab kasutada töötukassa tehtava eelvaliku teenust ja seda ka mitteavaliku tööpakkumise puhul,“ sõnas Ainsalu.

Töötukassa tajumine tööandja partnerina on küll üha igapäevasem, kuid tööandjatele mõeldud teenuste kasutamine võiks olla märksa suurem. „See ongi meie eesmärk – elavdada tööturgu erinevate meetmete abil. Näiteks on meil väga hea teenus „Minu esimene töökoht“, mis aitab  tööle erihariduseta ja vähese töökogemusega 17–29aastaseid noori, kuid sellest teenusest teatakse veel suhteliselt vähe,“ rääkis tööandjate konsultant Silja Hallik. „Noorte  töötuse vähendamine on samuti töötukassa üks prioriteet.“

Tööandjate konsultantide tööks on aktiivne suhtlemine kohalike tööandjatega, nende vajaduste, probleemide ja ootuste tundmine ning tööandjate abistamine sobivate töötajate leidmisel. Kord kuus korraldame tööandjatele teabepäeva, kus räägime lähemalt tööandjatele mõeldud teenustest ja piirkondlikust tööturust ning kuhu kutsume ka külalisesinejaid.  

Kõik tööandjatele mõeldud töötukassa teenused on tasuta.

Tallinna ja Harjumaa osakonnas töötab neli tööandjate konsultanti. Konsultantide kontaktandmed leiate töötukassa portaalist ja käesoleva artikli juurest. 

Tööandjate konsultandid Aleksandr Michelson, Kristel Ainsalu, Gerli Toomla ja Silja Hallik

 

 

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)

logo_eures01.png