Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Leia töötaja töömessilt!

Prindi

Lisatud 17.11.2015 | Uuendatud 18.11.2015

On saamas juba traditsiooniks, et kevadeti ja sügiseti toimub Tallinnas Nordea kontserdimajas töömess, kus tööandjad saavad oma ettevõtet ja tööpakkumisi tutvustada ning töösoovijad töökohtadega tutvust teha ja tööandjatega silmast-silma suhelda.

Sügisesel töömessil osales 52 ettevõtet ja messi külastas üle 4000 inimese. Lisaks otsesele töövahendusele sai tutvuda teistes Euroopa riikides töötamise võimalustega, kuulata tööandjate esitlusi ja saada ülevaade päevakajalistest tööturuteemadest töötukassa töötajate ettekannete vahendusel. Tööandjate sõnul külastab messi aasta-aastalt üha rohkem inimesi, kes on tõsimeeli tööst ja tööandjate tegemistest huvitatud. Tööandjate arvates võiks senisest rohkem olla noori külastajaid – tööandjad on valmis välja õpetama kogemusteta inimesi, kellest endale lojaalne töötajaskond kujundada.

Galerii: Fotomeenutusi sügiseselt töömessilt


AS G4S Eesti värbamisspetsialistide Aveliin Kalviste ja Liis Raudsepa sõnul tunti sel korral kõige rohkem huvi paindliku tööajaga töötamise vastu, töö kõrvalt õppida või lisaks mõnda muud tööd teha.

Messilised on üha asjalikumaks muutunud ning küsitakse väga asjakohaseid küsimusi, kellelgi ebareaalseid ootusi ei olnud. Enim tunti huvi lennujulgestaja ja inkassaatori ameti vastu, samuti uuriti töö kohta välisministeeriumis. „Esimene huviline oli päev pärast messi juba G4S värbamiskeskuses kohal ning täitis ankeedi sooviga asuda tööle lennujulgestajana. Mõni teabki väga täpselt, mida ta otsib, samas kui teistel läheb kauem aega. Messil käimine on paljuski võrreldav müügitööga, kus kohe tulemusi ei näe. Inimesed lähevad koju, kaaluvad erinevaid variante ja reageerivad väikese viitega," märkis Kalviste. „Kohal on vajalik aga igal juhul olla, sest külastajad jagavad infot ka teistega. Sel korral ei pidanud me kordagi enam selgitama, mis firma see G4S on – kõik teadsid!"


Ka Selver AS-i personalispetsialisti Kristi Aasa sõnul on nad töötukassa töömessidel alati esindatud olnud:

„Mess on tööotsijatele heaks võimaluseks erinevatest vabadest ametikohtadest rohkem infot saada ning luua tööandjatega isiklikum kontakt. Sügisesel messil värvati Selveri kauplusteketti peamiselt teenindajaid, pagareid ja transporditöölisi. On raske öelda, kui palju inimesi just messi kaudu Selverisse tööle jõuab, sest kontakte jagatakse rohkesti.“ Küll aga saavat Aasa sõnul julgelt öelda, et osa inimesi, kellega messil suheldi, on neil tänaseks juba tööl. Seega võib töömessi edukaks lugeda.

16. novembril toimus Lindakivi kultuurikeskuses Lasnamäe töömess, kus osalesid ettevõtted, kes soovisid leida töötajaid tootmis-, tööstus-, laonduse või puhastusteeninduse valdkonnas. Järgmine suurem töömess saab teoks kevadel.

Lisaks korraldame igal kuul noortele suunatud infotunde, kuhu ootame osalema noorte värbamisest huvitatud tööandjaid. Tööandjatel, kes soovivad noorte infotundides kaasa lüüa, palume lisainfo saamiseks pöörduda tööandjate konsultantide poole. 

Kord aastas korraldame online-töömessi, mille eripäraks on, et osalejaid on üle Euroopa ja nii tööandjad kui tööotsijad osalevad messil virtuaalselt, ilma arvuti tagant lahkumata. Seni on online-messide fookuses olnud IT-ettevõtted, kuid tulevikus plaanime kaasata ka teiste valdkondade ettevõtteid. Eeskätt võiksid online-messile mõelda ettevõtted, kes on valmis värbama töötajaid lisaks Eestile ka teistest Euroopa riikidest. Nagu kõik teisedki messid, on ka online-mess tööandjatele tasuta. 

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)

logo_eures01.png