Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Maksuvaba tulu 2018

Prindi

Lisatud 20.12.2017

Laidi Suumann 
Maksu- ja Tolliamet


Alates 01.jaanuarist 2018.a muutub maksuvaba tulu arvestamise kord olulisel määral nii üksikisiku kui ka tööandja jaoks.

Kui üksikisikud peavad hakkama järgmisel aastal senisest enam oma tuludele mõtlema ja maksuvabastuse arvestamise eest vastutama, siis palju muutub ka tööandjate jaoks.

Esiteks muutub maksuvabastuse arvestamise kord keerukamaks, kuna erineva sissetulekuga töötajatele rakendub erinevas suuruses maksuvaba tulu summa.

  • Alla 1200 € tulu teenivatele isikutele rakendub maksuvaba tulu 500 €
  • 1201 – 2099 € tulu teenivatele isikutele tuleb maksuvaba tulu suurus arvestada valemi alusel (500-500/900*(väljamakse – 1200)
  • Üle 2100 € teenivatele isikutele maksuvabastust ette nähtud ei ole.

Alates 01.01.2018.a tuleb maksuvaba tulu arvutamisel lähtuda ainult väljamakse tegemise kuu väljamaksetest, st et enam ei saa TSD-l aasta algusest maksuvaba tulu summeeritult arvesse võtta.

Seega võib mõnel kuul jääda maksuvabastus kasutamata, kuid ümberarvestus toimub sellisel juhul järgmise aasta füüsilise isiku tuludeklaratsioonis.

Maksuvaba tulu arvestamiseks peab väljamaksjal olema väljamakse saaja avaldus. Avaldus ei ole enam aga ühekordne, töötaja võib igal kuul avaldusse märgitud summat muuta. Soovitatav on siiski esitada aasta alguseks üks avaldus ning muuta seda vaid äärmisel vajadusel!

Maksuvaba tulu on õigus rakendada vaid ühes kohas.

Maksumaksja saab oma avalduses näidata, et tööandaja

  • arvestaks maksuvaba tulu,
  • ei arvestaks maksuvaba tulu (st maksuvaba tulu summas 0 €) või
  • arvestaks konkreetse maksuvaba tulu summaga (näiteks 100 € kuus) – kui seadusejärgne maksuvaba tulu on väiksem kui isiku avalduses näidatud summa, peab väljamakse tegija lähtuma seadusejärgsest määrast.

Täiendavat infot maksuvaba tulu arvestamise kohta võib saada Maksu- ja Tolliameti kodulehelt: https://www.emta.ee/et/ariklient/tulu-kulu-kaive-kasum/tsd-muudatused-2018-aastal/maksuvaba-tulu-arvestamine

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)