Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Millal tuleb palgatoetus tagastada?

Prindi

Lisatud 06.01.2015 | Uuendatud 29.12.2015

Palgatoetus tuleb täies ulatuses tagastada, kui tähtajatu või üle ühe aasta pikkune tähtajaline töösuhe lõpetatakse tööandja algatusel enne aasta möödumist või alla aasta pikkune tööleping enne tähtaja saabumist. 

„Minu esimese töökoha“ teenuse raames tagastab tööandja palgatoetuse täies ulatuses kui töösuhe lõpetatakse tööandja algatusel enne kahe aasta möödumist

Vähenenud töövõimega inimese puhul tagastab tööandja palgatoetuse täies ulatuses, kui töösuhe lõpetatakse tööandja algatusel enne kahe aasta möödumist töölepingu sõlmimisest või vähemalt kuuekuulise tähtajaga töösuhe lõpetatakse tööandja algatusel enne tähtaega.

Töötukassa nõuab palgatoetuse täies ulatuses tagasi, kui tööandja ütleb töölepingu üles tööandja algatusel, va töölepingu seaduse § 88 lg 1 alusel. St tööandja tagastab palgatoetuse kui tööleping lõpetatakse näiteks koondamise tõttu või tööandja algatusel katseaja ebarahuldavate tulemuste tõttu töölepingu seaduse § 86 alusel. Palgatoetust ei pea tagastama ka siis, kui tööleping lõpeb töötaja algatusel või poolte kokkuleppel. 

Oli teile sellest lehest abi?


Vaata lisaks
Kasulikud lingid

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)