Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Minu esimene töökoht

Prindi

Lisatud 06.01.2015 | Uuendatud 15.12.2021

Vähese töökogemusega noore tööle aitamiseks maksame tööandjale palgatoetust ja hüvitame koolituskulu.

„Minu esimese töökoha“ palgatoetusega toetame tööandjat, kes võtab tööle 16 – 29aastase noore

  • kes on töötuna registreeritud ega ole viimase 3 kuu jooksul olnud tööga hõivatud või on viimase 3 kuu jooksul kokku vähem kui 30 päeva olnud ajutiselt hõivatud TTTS § 6 lõike 5 punktides 3-5 nimetatud tegevustega ning
  • kellel puudub töökogemus või see on lühiajaline (on viimase 3 aasta jooksul töötanud vähem kui aasta või on kokku töötanud vähem kui 2 aastat). Töökogemusena ei arvestata lapsehoolduspuhkusel ning aja- ja asendusteenistuses viibitud aega.

Palgatoetust maksame tööandjale mitte rohkem kui 12 kuu eest (tähtajalise lepingu puhul pool töölepingu kestusest aga mitte kauem kui 12 kuu eest) ja 50% töötaja ühe kuu töötasust (mitte rohkem kui kahekordne alampalk).

"Minu esimene töökoht" teenuse raames on võimalik taotleda noore palgatoetust juhul, kui töösuhe algab enne 01.01.2022. "Minu esimene töökoht" teenuse rahastamine Euroopa Sotsiaalfondi programmist lõpeb ning alates 01.01.2022 uusi palgatoetuse lepinguid ei sõlmita. Palgatoetuse lepingute korral, mis on sõlmitud kuni 31.12.2021, maksame toetust kuni 2022. aasta lõpuni esitatud töötasu deklaratsioonide eest.

"Minu esimene töökoht" palgatoetuse uuest taotlemise võimalusest teavitame kodulehe vahendusel.

Toetuse saamiseks peab tööandja sõlmima noorega tähtajatu töölepingu või vähemalt üheaastase tähtajalise lepingu ning võimaldama talle vajadusel väljaõpet töökohal ja/või osalemist tööalasel koolitusel.

Et soodustada noore oskuste arendamist ning tõsta tema konkurentsivõimet tööturul, hüvitame tööandjale noore tööalase koolituse kulu kuni 2500 euro ulatuses kahe aasta jooksul noore tööle asumisest (tähtajalise töösuhte puhul tähtaja lõpuni, kuid mitte kauem kui kahe aasta jooksul). Koolitusvajadus ja koolitusel osalemine peab olema töötukassaga eelnevalt kokku lepitud.

Palgatoetuse andmise tingimuste kohta loe lähemalt.

Tööturuteenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist tervise- ja tööministri 04.12.2014 käskkirja nr 222 „Tööturuteenuste osutamine tagamaks paremaid võimalusi hõives osalemiseks“ alusel​.

Oli teile sellest lehest abi?


Millal tuleb saadud toetus tagastada?

Tööandjal tuleb „Minu esimese töökoha“ palgatoetus täies ulatuses tagastada, kui tööandja algatusel lõpetatakse tähtajatu töösuhe enne kahe aasta möödumist või tähtajaline töösuhe enne tähtaja saabumist. 

Töötaja koolituskulude hüvitamine

Tööandja saab taotleda „Minu esimene töökoht“ palgatoetusega tööle rakendunud noore tööalaste koolituste kulude hüvitamist või „Piirkondliku töökoha loomise toetuse“ teenusega tööle rakendunud töötaja koolituse kulude hüvitamist.

Kulud hüvitatakse 100% ulatuses, kuid mitte rohkem kui 2500 eurot kahe aasta jooksul töötaja tööle asumisest. Tähtajaliselt tööle asumisel hüvitatakse kulud töösuhte tähtaja jooksul, kuid mitte kauem kui kahe aasta jooksul tööle asumisest.

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)