Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Minu esimene töökoht Eestis

Prindi

Lisatud 31.08.2017 | Uuendatud 04.01.2018

Tööandja saab taotleda Minu esimene töökoht Eestis raames teenuseid, kui tema juures töötab või asub tööle rahvusvahelise kaitse saaja.  

Rahvusvahelise kaitse saaja on inimene, kelle suhtes on tuvastatud pagulasseisund või täiendava kaitse seisund ja kellele väljastatakse välismaalasele rahvusvahelise kaitse andmise seaduse § 37 alusel elamisluba.

Rahvusvahelise kaitse saaja on ka rahvusvahelise kaitse taotleja, kes võib Eestis töötada, kui kuue kuu jooksul rahvusvahelise kaitse taotluse esitamisest arvates ei ole temast sõltumatul põhjusel tema taotluse kohta jõustunud otsust ja kellele väljastatakse Eestis töötamist lubava rahvusvahelise kaitse taotleja tunnistus (Välismaalaste rahvusvahelise kaitse seadus,  §101)

Minu esimene töökoht Eestis teenuse eesmärk on suurendada rahvusvahelise kaitse saajate tööhõives osalemist ja aidata kaasa nende lõimumisele Eesti ühiskonda. Teenuse raames saab tööandja taotleda Eesti Töötukassalt:  

Palgatoetus

Palgatoetust maksame tööandjale, kui ta võtab tööle rahvusvahelise kaitse saaja, kes on:

  • töötuna arvele võetud ning
  • omab Eesti elamisluba rahvusvahelise kaitse saaja staatuse alusel või Eestis töötamist lubava rahvusvahelise kaitse taotleja tunnistust.

Toetusega saab tööle võtta ka registreeritud töötu, kes õpib täiskoormusega õppes või kutseõppes statsionaarses õppevormis, sealhulgas akadeemilisel puhkusel viibija.

Koolituse ja tööalase tõlketeenuse kulude hüvitamine

Tööandja, kes võtab tööle või kelle juures töötab rahvusvahelise kaitse saaja, saab töötukassalt taotleda kvalifikatsiooni saamise, eesti keele koolituse ja tööalase tõlketeenuse kulude hüvitamist. Kulude hüvitamist saab taotleda viie aasta jooksul töötaja esmakordsest Eesti elamisloa saamisest rahvusvahelise kaitse saajana või Eestis töötamist lubava rahvusvahelise kaitse taotleja tunnistuse saamisest​. 

Tööalase mentorluse tasu

Kui tööandja juures töötav rahvusvahelise kaitse saaja vajab mentori juhendamist, saab tööandja taotleda töötukassalt tööalase mentorluse tasu maksmist.

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)