Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Palgatoetus

Prindi

Lisatud 23.08.2013 | Uuendatud 07.09.2021

Palgatoetuse eesmärk on toetada tööandjat pikaajalise töötu, noore, vähenenud töövõimega inimese, rahvusvahelise kaitse saaja või hiljuti vanglast vabanenud isiku tööle rakendamisel.

Palgatoetusega saab tööle võtta töötukassas töötuna arvel oleva inimese, kes on:

  • Olnud töötuna arvel järjest üle 12 kuu.
  • 16 – 24aastane (kaasa arvatud) ning olnud töötuna arvel järjest üle 6 kuu.
  • 16 – 29aastane (kaasa arvatud), kellel puudub töökogemus või see on lühiajaline. Loe täpsemalt tingimuste kohta: Minu esimene töökoht.
  • 15 kuu jooksul olnud töötuna arvel vähemalt 12 kuud ja kelle töötuna arvelolek on vahepeal lõpetatud tööle asumise (TTTS § 6 lg 5 p 3) või aja-, asendus- või reservteenistuses viibimise tõttu (TTTS § 6 lg 5 p 7)- kehtib ka 16-24aastaste registreeritud töötute puhul).
  • Töötuna arvele võtmisele eelnenud 12 kuu jooksul vabanenud vanglast, sõltumata tema töötuna arveloleku ajast.
  • Vähenenud töövõimega ning olnud töötuna arvel vähemalt kuus kuud järjest või töötanud vahetult enne avatud tööturule tööle asumist kaitstud töö tingimustel. 
  • Rahvusvahelise kaitse saaja, kes omab esmakordselt Eesti elamisluba rahvusvahelise kaitse saajana või Eestis töötamist lubava rahvusvahelise kaitse taotleja tunnistust. Loe täpsemalt tingimuste kohta: Minu esimene töökoht Eestis

Palgatoetusega ei saa tööle võtta täiskoormusega õppes ega kutseõppes statsionaarses õppevormis õppivat, sh akadeemilisel puhkusel viibivat inimest. See tingimus ei kehti Minu esimene töökoht teenuse raames.

Palgatoetust ei maksta, kui töötu on palgatoetust taotleva eraõigusliku juriidilise isiku, kuhu teda tahetakse tööle võtta, juhtimis- või kontrollorgani liige, usaldusühingu või täisühingu osanik või kui talle kuulub sellest äriühingust rohkem kui 50 protsenti.

Palgatoetust võib taotleda füüsiline isik, eraõiguslik juriidiline isik ja kohaliku omavalitsuse üksuse asutus, sh linna- ja vallavalitsus. Palgatoetust ei saa taotleda riigiasutused ja avalik-õiguslikud juriidilised isikud ning teised eelmises lauses nimetamata isikud.

NB! Palgatoetuse haldusleping sõlmitakse enne töösuhte algust.

"Minu esimene töökoht“ teenuse rahastamine Euroopa Sotsiaalfondi programmist lõpeb 31.12.2022 ehk palgatoetuse lepingute korral, mis on sõlmitud kuni 31.12.2021, maksame toetust kuni 2022. aasta lõpuni esitatud töötasu deklaratsioonide eest.

Palgatoetuse rahastamine töövõimereformi sihtrühmale (vähenenud töövõimega töötu) Euroopa Sotsiaalfondi programmist lõpeb 31.12.2022 ehk toetust maksame kuni 2022. aasta lõpuni esitatud töötasu deklaratsioonide eest.

„Minu esimene töökoht“  ja "Minu esimene töökoht Eestis" teenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist tervise- ja tööministri 04.12.2014 käskkirja nr 222 „Tööturuteenuste osutamine tagamaks paremaid võimalusi hõives osalemiseks" alusel​.

Vähenenud töövõimega isikutele osutatavat tööturuteenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist sotsiaalkaitseministri ning tervise- ja tööministri 27.03.2015 käskkirja nr 57 "Tööturuteenuste osutamine töövõimereformi sihtrühmale"  alusel.

Oli teile sellest lehest abi?


Kuidas palgatoetust taotleda?

Palgatoetuse saamiseks tuleb esitada kirjalik avaldus. Palume seda teha vähemalt 7 tööpäeva enne planeeritava töösuhte algust!

Avalduse saate esitada

  • töötukassa iseteeninduse kaudu (avalduse esitamiseks peate portaali tööandjana sisse logima), klikates järgneval lingil: palgatoetuse avaldus;  Palgatoetuse avalduse esitamise videojuhendi leiate lehekülje lõpust.
  • e-postiga või
  • paberkandjal töötukassa maakondlikku osakonda.

Millal tuleb palgatoetus tagastada?

Palgatoetus tuleb täies ulatuses tagastada, kui tähtajatu või üle ühe aasta pikkune tähtajaline töösuhe lõpetatakse tööandja algatusel enne aasta möödumist või alla aasta pikkune tööleping enne tähtaja saabumist. 

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)