Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Palgatoetus

Prindi

Lisatud 31.08.2017 | Uuendatud 04.09.2020

Palgatoetust maksame tööandjale, kui ta võtab tööle rahvusvahelise kaitse saaja, kes on:

  • töötuna arvele võetud ning
  • omab Eesti elamisluba rahvusvahelise kaitse saaja staatuse alusel või Eestis töötamist lubava rahvusvahelise kaitse taotleja tunnistust.

Toetusega saab tööle võtta ka registreeritud töötu, kes õpib täiskoormusega õppes või kutseõppes statsionaarses õppevormis, sealhulgas akadeemilisel puhkusel viibija.

Palgatoetust makstakse tööandjale, kes võtab tööle rahvusvahelise kaitse saaja viie aasta jooksul tema esmakordsest Eesti elamisloa saamisest rahvusvahelise kaitse saajana või Eestis töötamist lubava rahvusvahelise kaitse taotleja tunnistuse saamisest.

Palgatoetust saab taotleda nii tähtajatu kui tähtajalise töölepingu sõlmimisel. Tähtajaline tööleping peab olema sõlmitud vähemalt kuueks kuuks. Palgatoetust makstakse 12 kuu eest rahvusvahelise kaitse saaja tööle asumisest arvates. Tähtajalise töösuhte korral makstakse palgatoetust töösuhte kestusest poole aja eest, kuid mitte kauem kui 12 kuu eest.

Toetuse suuruseks on 50% töötaja palgakulust (brutotasu), kuid mitte rohkem, kui toetuse maksmiseks sõlmitavas halduslepingus sätestatud töötaja ühe kuu eeldatavast töötasust ega rohkem, kui töölepingu seaduse  § 29 lg 5  alusel kehtestatud töötasu alammäär (2020. aastal 584 eurot kuus).

Palgatoetuse avaldusel olev eeldatav kuutasu (bruto) on palgatoetuse korral siduv ja toetust makstakse sellest summast 50%. Kui on võimalik, et palk palgatoetuse perioodi jooksul näiteks peale katseaega muutub, soovitame panna eeldatava kuutasu reale maksimaalse võimaliku tasu.

Tööandja tagastab palgatoetuse täies ulatuses, kui töösuhe lõpetatakse tööandja algatusel enne kahe aasta möödumist töölepingu sõlmimisest või vähemalt kuuekuulise tähtajaga töösuhe lõpetatakse tööandja algatusel enne tähtaega.

Samuti nõuab töötukassa palgatoetuse täies ulatuses tagasi, kui tööandja ütleb töölepingu üles tööandja algatusel, välja arvatud töölepingu seaduse § 88 lg 1 alusel. See tähendab, et tööandja peab tagastama palgatoetuse, kui tööleping lõpetatakse näiteks koondamise tõttu või tööandja algatusel katseaja ebarahuldavate tulemuste tõttu töölepingu seaduse § 86 alusel. Palgatoetust ei pea tagastama, kui tööleping lõpeb töötaja algatusel või poolte kokkuleppel. 

Palgatoetuse täpsemate tingimustega saate tutvuda, klõpsates viitel: palgatoetus

Kasulikud lingid

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)