Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Põllumajanduse palgatoetus

Prindi

Lisatud 30.06.2020 | Uuendatud 01.07.2020

Põllumajanduse palgatoetuse eesmärk on soodustada töötute tööle rakendamist marjakasvatuse valdkonnas.

Palgatoetust võib taotleda tööandja (sõltumata juriidilisest vormist), kes tegutseb marjakasvatuse valdkonnas.

Põllumajanduse palgatoetust makstakse, kui tööandja võtab või võttis mitte varem kui 01.06.2020 marjakasvatuse valdkonnas tööle inimese, kes on või oli enne tööle asumist:

  • töötuna registreeritud ning
  • ei ole viimase kolme kuu jooksul olnud hõivatud või on kokku vähem kui 30 päeva olnud ajutiselt hõivatud.

Palgatoetust ei maksta, kui töötu on palgatoetust taotleva eraõigusliku juriidilise isiku, kuhu teda tahetakse tööle võtta, juhtimis- või kontrollorgani liige, usaldusühingu või täisühingu osanik või kui talle kuulub sellest äriühingust rohkem kui 50 protsenti.

Toetust makstakse, kui tööandja sõlmib töötuga töölepingu või võlaõigusliku teenuse osutamise lepingu sõltumata lepingu kestusest. 

Tööandja soovi korral aitab töötukassa leida sobivaid ja ka palgatoetuse tingimustele vastavaid kandidaate. Maakondlike osakondade tööandjate konsultantide kontaktid on leitavad siit

 

Palgatoetus on vähese tähtsusega abi põllumajanduse esmatootmise valdkonnas. Põllumajanduse riigiabi piirmäär on ühele ettevõttele 25000 € kolme aasta jooksul.

Põllumajanduse palgatoetuse teenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist tervise- ja tööministri 04.12.2014 käskkirja nr 222 „Tööturuteenuste osutamine tagamaks paremaid võimalusi hõives osalemiseks" alusel​.

Kuidas palgatoetust taotleda?

Tööandja saab palgatoetuse avaldusi esitada kuni 31.12.2020. Palgatoetuse saamiseks tuleb tööandjal esitada avaldus, mille leiab lehekülje paremalt äärest rubriigist Vormid ja dokumendid. Avalduse saab saata e-posti teel või posti teel oma maakonna töötukassa aadressil või esitada kohapeal.

Avaldus peab olema allkirjastatud, sh e-postiga esitatud avaldus peab olema digitaalselt allkirjastatud. Avalduse allkirjastaja peab olema juhatuse liige, volitatud isik või kohaliku omavalitsuse asutusel asutuse juht. Volitatud isiku puhul tuleb avaldusele lisada volikiri (ei pea olema notariaalne).

Kui palju ja mille alusel palgatoetust makstakse?

Põllumajanduse palgatoetust makstakse töösuhte algusest kuni 31.12.2020, kuid mitte varasema aja eest kui 01.06.2020 ning mitte rohkem kui kolme kuu eest sama töötaja kohta – nii tähtajatu kui tähtajalise lepingu puhul.

Toetuse suurus ühes kuus on 50% töötajale makstavast brutotöötasust, kuid maksimaalselt töötasu alammäär (584 eurot).

Palgatoetust makstakse Maksu- ja Tolliametile deklareeritud tasude alusel ning kalendrikuude eest, millal töötuskindlustuse andmekogu andmete kohaselt on töötajale välja makstud tasusid, millelt on kinni peetud töötuskindlustusmakse.

Millal tuleb palgatoetus tagastada?

Töötukassal on õigus nõuda palgatoetus osaliselt või täielikult tagasi, kui tööandja on esitanud lepingu sõlmimist või palgatoetuse maksmist mõjutavaid valeandmeid või on jätnud töötukassale palgatoetuse maksmist mõjutavast infost teatamata.

Oli teile sellest lehest abi?


Vormid ja dokumendid

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)