Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Tööandjate nõustamine ja teavitamine

Prindi

Lisatud 31.12.2015 | Uuendatud 06.03.2019

Teavitame ja nõustame tööandjaid, kellel on valmisolek tööle võtta või kes on juba tööle võtnud erivajadustega inimesi, kuid vajavad teadmisi ja nõuandeid, kuidas neid toetada. 

Tööandjate teavitamist ja nõustamist on võimalik läbi viia individuaal- või grupinõustamisena ja maakondlike teavitusüritusena.

  • Individuaalnõustamist viiakse läbi ühele tööandjale ühe inimese erivajaduse toetamiseks, kaasates vajadusel ka kogemusnõustajaid, viipekeele- või kirjutustõlke, vastava erivajaduse spetsialiste (arste, psühholooge, nõustajaid jt) või teisi spetsialiste.
  • Grupinõustamist viiakse läbi ühele või mitmele sarnaste valdkondade/ -kogemustega tööandjatele, vastavalt tööandja soovile ja vajadusele, eesmärgiga vähenenud töövõimega inimeste tööle rakendamisel ja töötamisel tekkivaid võimalikke takistusi ennetada ja lahendada läbi kogemuste jagamise. Vajadusel kaasatakse ka kogemusnõustajat või muud spetsialisti
  • Maakondlikke seminare (teavitusüritusi) korraldatakse mitmele erinevale tööandjale antud maakonnas, kes vajavad teadmisi ühest või mitmest erivajadusest ja vähenenud töövõimega inimeste toetamisest töökohal. Maakondlikud seminarid on avatud kõikidele tööandjatele, ürituse info on avalik. Teavitusüritus toetab eelkõige esmaste takistuste ületamist, mis võivad tekkida vähenenud töövõimega inimestega suhtlemisel ja tema töö juhendamisel. Lisaks antakse teavitusüritusel praktilisi teadmisi erinevate puudespetsiifiliste takistuste kõrvaldamisest töö situatsioonis. Teavitusürituste toimumise kohta on võimalik rohkem infot leida siit.

Nõustamise läbiviimiseks enda ettevõttes või asutuses pöörduge palun tööandjate nõustajate poole, kelle kontaktid leiate siit: tööandjate nõustajate kontaktid.

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate toomess.ee veebilehele

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)

logo_eures01.png