Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Tööandjate nõustamine ja töökohapõhine rehabilitatsiooniprogramm

Prindi

Lisatud 19.09.2018 | Uuendatud 19.09.2018

Töötukassa nõustab ja koolitab tööandjaid, kellel on valmisolek tööle võtta või kelle juures juba töötab erivajadustega inimesi.

Näiteks, kuidas anda märku, et ootate tööle vähenenud töövõimega inimesi; milline on osaajaga, paindlik, kohandatud ning puuet ja erivajadusi arvestav töökeskkond; milliste teenustega toetab töötukassa tööandjat vähenenud töövõimega inimeste värbamisel ja töötamisel. Lisainfo asub SIIN.

Kellele on mõeldud Activitase töökohapõhine rehabilitatsiooniprogramm?

Kui ettevõtte kollektiivis on vähenenud töövõimega üks või mitu töötajat, kellel on raske oma füüsilist laadi tervisemurede tõttu tööülesandeid täita. Programmis saavad osaleda Lõuna-Eesti (Tartumaa, Jõgevamaa, Viljandimaa, Võrumaa, Valgamaa, Põlvamaa) ettevõtted, sh. ka FIE-d, kellel on vähenenud töövõime ja tervisemurede tõttu on raske tööülesandeid täita.

Miks on programm tööandjale kasulik?

•Kui töötajal esinevad füüsilised tervisemured, ei pea hakkama uut töötajat otsima – töötaja suudab jätkata samal töökohal.

•Saab soovitusi, kuidas töökeskkonda ergonoomilisemaks muuta – kasvab kollektiivi teadlikkus ergonoomilisematest töövõtetest ja asenditest, millega oma füüsist hoida ning seeläbi töötada produktiivsemalt.

•Kui selgub, et vähenenud töövõimega töötaja vajab tööülesannete täitmiseks abivahendit, mis tuleneb tema tervisemurest, ei too see lisakulusid töötajale ega tööandjale – Töötukassa toel on võimalik abivahend saada kasutamiseks.

Informatsiooni saamiseks või programmi registreerumiseks:

info [ä] activitas [dot] ee, tel: 501 3410. www.activitas.ee

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)