Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Tööjõuvajaduse baromeeter

Prindi

Lisatud 27.02.2017

Tööjõuvajaduse baromeeter on kvalitatiivne meetod prognoosimaks lühiajalist tööjõuvajadust ametialade lõikes. Prognoosi koostavad maakonna tasandil töötukassa maakondlikud osakonnad, kaasates võimalusel ka eksperte väljastpoolt töötukassat.

Valminud on kaardirakendus ja postrid, mis annavad ülevaate Eesti tööturu tööjõuvajaduse prognoosist konkreetsel ametialal. Juba märtsis saab prognoose vaadata ka tabelite kujul. 

Tööjõuvajaduse prognoosis vaadeldakse kahte näitajat. Esiteks hinnatakse tööandjate nõudluse muutumist tööjõu järele järgmise 12 kuu jooksul: hinnatakse, kuidas muutub tööandjate vajadus teatud ametiala töötajate järele järgmise 12 kuu jooksul alates hindamisest. Kas see suureneb, väheneb või jääb samaks? Teiseks hinnatakse tööjõu pakkumise ja nõudluse vahelist tasakaalu järgmise 12 kuu pärast: hinnatakse tööandjate vajaduse ja tööturul saadaoleva tööjõu suhet järgmise 12 kuu pärast alates hindamisest. Millistel ametialadel on tööturul tööjõu ülejääk, puudujääk või tasakaal.

Baromeetriga saab lähemalt tutvuda siin: tööjõuvajaduse baromeeter

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)