Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Tööotsijate ja tööandjate kohtumispaik – Töötukassa töömess kevad 2016

Prindi

Lisatud 18.05.2016

Et aidata inimesi tööle ning tööandjatel leida töötajaid, korraldab töötukassa töömesse. Sel aastal toimusid töömessid peaaegu igas maakonnas (http://www.toomess.ee/avaleht). Messi sihtrühm ei ole ainult töötud, vaid ka töötavad inimesed, samuti noored ja vähenenud töövõimega inimesed.

Tallinnas ja Harjumaal toimus töömess 7. märtsil. Seda külastas rekordarv inimesi (ca 4500) ning osales rekordarv tööandjaid (56). Messi ajal vahendasime ligi 1400 tööpakkumist – neid sai vaadata stendidel ning iseteeninduskioskite vahendusel töötukassa portaalist. Seekordsel messil pakkusime lisaväärtusena karjäärinõustamist, karjääriinfot noortele, infot vähenenud töövõimega inimestele ning seminare erinevatel teemadel: näiteks räägiti töövõimereformist ja uutest töötukassa teenustest, eneseanalüüsist eriala valikul ja tööotsingutel, tööintervjuu ülesehitusest, kuulata sai ka teistes Euroopa riikides töötamise võimalustest ning elamis- ja töötingimustest. Messil osalesid ka meie partnerid Tööinspektsioon, Maksu- ja Tolliamet, Rajaleidja, Eesti Puuetega Inimeste Koda, kes jagasid külastajatele infot ja vastasid küsimustele.

Külastajate tagasisideküsitlus näitas, et töömessiga jäädi rahule. Kõrgelt hinnatakse väga head võimalust saada tööandjaga otsekontakti, et küsida ja uurida tööpakkumiste ning ametikohale potentsiaalse sobivuse kohta enne kandideerimist. Tööandjad on huvitatud töömessil osalemisest, leidmaks töötajaid nii hooajalisteks töödeks kui pikemaks tähtajatuks töösuhteks, eeskätt praeguse tööjõupuuduse ajal.

Tööotsijate ligimeelitamiseks püüavad tööandjad läheneda üha loomingulisemalt. DPD Eesti ASi personali- ja kvaliteedijuht Annika Oruaas räägib töömessil osalemisest:
DPD Eesti osales töötukassa poolt korraldataval töömessil esmakordselt märtsis 2016. Olime eelnevalt novembris olnud oma stendiga väljas väiksemal, Lasnamäe töömessil ja saanud sealt mitmeid sobivaid kandidaate terminali operaatori töökohale. Märtsikuu töömessil innustas meid ennekõike osalema võimalus saada vahetut kontakti suure hulga tööotsijatega ja olla ise tööandjana rohkem pildil. Haarasime messile kaasa ka nö esmase proovikivi testpaki näol, et tööotsijatel oleks võimalik kohapeal järgi proovida, kui raske see 31,5-kilone pakk õigupoolest on, mida meie terminali operaatorid igapäevaselt käsitlema peavad. Hea meel on tõdeda, et näidispakk kedagi eemale ei hirmutanud ning tänaseks oleme sõlminud töölepingud nii mitmegi inimesega, kellega esmase kontakti saime just töömessi kaudu. Kindlasti võtame osa ka edaspidi aset leidvatest töömessidest.“

Abc Supermarkets AS personaliassistent Triin Rau:
Töömess on hea võimalus tutvustada ettevõtet ja vabu ametikohti tööd otsivatele inimestele. Eriti tore on see, et kui tööotsijatel on pakutavate ametikohtade kohta mingeid küsimusi, siis saab nendele ka kohapeal kohe vastata. Senini oleme töötukassa poolse korraldusega igati rahule jäänud ning kindlasti osaleme ka järgmistel töömessidel.“

Stockmann AS personalispetsialist Tatjana Antonova:
„Stockmann võttis töömessist osa juba teist korda ning kindlasti soovime osaleda ka tulevikus. Leiame, et töömess annab hea võimaluse luua otsekontakt tööotsijatega ning ka oma ettevõtet lähemalt tutvustada. Kuna seekord haakus töömess meie Hullude Päevade kampaania perioodiga, siis oli meil pakkuda nii püsivaid töökohti kui ka lühiajalist tööd ainult 5 päevaks. Huvi meie vastu oli päris suur, kohtusime paljude tööotsijatega, jagasime infot töötamisest Stockmannis ja hea meelega vastasime ka tööotsijate küsimustele.“

Tallinna ja Harjumaa järgmine töömess, toimub 27. septembril. Seekordne mess saab pisut uue kuue ning uue nimegi – töö- ja karjäärimess.

Lihttööde pakkumise kõrval on kasvamas huvi spetsialistide ning juhtide ametikohtade vastu (praegu töötuna registreeritud inimestest 43%-l on viimaseks ametikohaks olnud juht, spetsialist või ametnik), samuti mõtisklevad paljud heade oskuste ning kogemustega inimesed karjääripöördest või millegi uue alustamisest/õppimisest. Palju on ka neid inimesi, kes tahaksid rajada oma ettevõtteid või liituda teiste loodud põnevate algatustega. Inimesi haaravad kaasa teiste edulood, neid innustavad julged ja tulevikku vaatavad eeskujud.

Seetõttu tahame järgmise töömessi muuta sisutihedamaks, karjäärile ja arengule suunatud ürituseks. Lisaks muutunud nimele ja uuele asukohale Kultuurikatlas toome osalejateni ka põneva seminariprogrammi. Seminariteemad keskenduvad uudsetele lähenemistele, samuti paradoksidele tänapäeva tööelus – näiteks arutletakse selle üle, milliste turundusvõtetega uusi töötajaid leida ja kas CV-d võtta jätkuvalt kui oskuste ja kogemuste kokkuvõtvat normdokumenti või on see inimesele hoopis võimalus end atraktiivselt müüa (turundada), kasutades tänapäeva infotehnoloogilisi võimalusi. Räägime ka ettevõtlusest, toome välja edulugusid ja seda nii üksikisikute kui ka organisatsioonide lõikes.

 

Aleksandr Michelson
Tööandjate konsultant, kevadise hooaja messi projektijuht

 

Illinor Siebold
Tööandjate konsultant, töö- ja karjäärimessi projektijuht

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)