Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Tööpraktika

Prindi

Lisatud 23.08.2013 | Uuendatud 12.11.2020

Tööpraktika eesmärk on anda kliendile tööle saamiseks vajalik praktiline töökogemus ning täiendada tööandja juures oma ametialaseid oskuseid ja teadmisi.Tööpraktikale suunamisel võtame arvesse kliendi varasemat töökogemust, oskuseid ja teadmisi, tööotsimise tulemusi ja töösoove.

Tööpraktikal saab osaleda: 

  • registreeritud töötu
  • koondamisteatega tööotsija
  • tööotsijana registreeritud vanaduspensioniealine, kes ei tööta. 

Tööpraktika kestab nii kaua, kui on töötamiseks vajalike praktiliste oskuste omandamiseks tarvis, aga mitte üle nelja kuu. Praktikakoha sobivust hindab töötukassa, praktika kestvus lepitakse kokku kliendi, tööandja ja töötukassa vahel, lähtudes töökoha nõuetest ja praktikandi vastavusest neile. Praktikant võib praktikal osaleda kuni 8 tundi päevas ja 40 tundi nädalas.

Tööpraktika korraldamiseks sõlmime halduslepingu. Tööpraktika korraldamisega seonduvates küsimustes võtke palun ühendust töötukassa maakondliku osakonnaga, mille kontaktid leiate siit: tööandjate konsultantide kontaktid

Eraõiguslikul juriidilisel isikul või füüsilisel isikul ei tohi tööpraktika läbiviimise taotlemisel olla maksuvõlga (sh ajatatud maksuvõlga ega intressivõlga), karistusandmeid karistusregistris ega algatatud likvideerimis- või pankrotimenetlust.

Praktika ajal maksame tööandjale juhendamistasu esimesel kuul 27,84, teisel kuul 20,88 ning kolmandal ja neljandal kuul 13,92 eurot päevas.

Praktika ajal ei tohi sõlmida praktikandiga töölepingut ega maksta talle töötasu, va ajutise töötamise puhul.

Tööandjal on praktika korraldamisel kohustus:

  • korraldada praktikandi juhendamine;
  • pidada arvestust praktikast osavõtu kohta;
  • anda töötukassale tagasisidet praktikandi kohta praktikapäevikus;
  • esitada töötukassale hiljemalt iga kuu 5. kuupäevaks osavõtuleht eelmisel kuul praktikal osaletud päevade kohta.

Täidetud ja allkirjastatud osavõtuleht edastage töötukassa kontaktisikule. Seejärel kontrollime esitatud andmeid, arvutame juhendamistasu summa ja maksame selle välja. Vajadusel küsime täpsustavaid küsimusi ja täiendavaid andmeid. Samuti on meil õigus tutvuda praktika korralduse ja tingimustega ettevõttes kohapeal.

 

Vanaduspensioniealisele, ennetähtaegset vanaduspensioni ja päästeteenistuja toetust saavale isikule, kes on tööotsijana arvele võetud, osutatavat tööturuteenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist tervise- ja tööministri 4.12.2014 käskkirja nr 222 „Tööturuteenuste osutamine tagamaks paremaid võimalusi hõives osalemiseks“ alusel.

Vähenenud töövõimega isikutele osutatavat tööturuteenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist sotsiaalkaitseministri ning tervise- ja tööministri 27.03.2015 käskkirja nr 57 "Tööturuteenuste osutamine töövõimereformi sihtrühmale" alusel.

Oli teile sellest lehest abi?


Kas teadsite, et ...

tööpraktika osavõtulehe ja praktikapäeviku saate töötukassa maakondlikust osakonnast. 

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)