Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Töötukassa karjäärinõustajad osalevad ettevõtete karjääripäevadel

Prindi

Lisatud 17.11.2015 | Uuendatud 29.12.2015

Alates selle aasta veebruarist töötavad töötukassa maakondlikes osakondades karjäärinõustajad, kes nõustavad töötavaid inimesi. Tallinna ja Harjumaa inimesi nõustame peamiselt Lilleküla büroos, kuid oleme alati valmis minema tööandjate juurde kohale. 

Oktoobris toimunud täiskasvanud õppija nädalal käisid meie karjäärinõustajad kahes ettevõttes. 

Swedbankis korraldati töötukassa karjäärinõustajate eestvedamisel töötuba „Kas testid aitavad?“ testimisest ja erinevate testide kasulikkusest. Töötoas osalesid panga töötajad, kellel oli huvi saada teada, kui palju testid aitavad inimest karjäärivalikutel. Räägiti testide tüüpidest (vaimse võimekuse testid, isiksusetestid, tööalase suundumuse testid), sellest, miks teste üldse kasutatakse, kui palju neist infot saab, kuidas on võimalik teste tõlgendada ning kui palju on testimisel manipuleerimisvõimalusi. Tehti ka harjutusi, kus osalejad analüüsisid erinevate töökuulutuste ja ametikohtade profiile. Swedbanki karjäärikeskuse personalispetsialisti Katrin Kauri sõnul võiksid sellise sisuga töötoad pakkuda huvi ka tööandjatele, kes sageli uusi töötajaid värbavad.

Ragn-Sellsi kontoris toimus arengupäev, kus meie karjäärinõustajad rääkisid üldisematel teemadel ning tehti ka grupitöö, andmaks ettekujutust, mis on areng ja karjäär ning kuidas inimesed on aastate jooksul muutunud – näiteks milline oli inimese esimene töökoht võrreldes praeguse töökohaga. Grupitöös osalejad pidid mõtlema aja jooksul toimunud muutustele, enda arengule, vastutusele. Osalejate hulgas oli nii klienditeenindajaid kui ka juhte, kes tavasituatsioonis üksteisega sellistel teemadel ilmselt väga palju ei arutle ja said nüüd võimaluse seda ühiselt teha. Grupitööle järgnesid individuaalsed nõustamised.

Ragn-Sellsi personalijuht Kaire Soovik toimunud arengupäevast: „Päeva eesmärk oli meenutada lihtsat tõde – tööalane areng on eelkõige pidev õppimine ja edasipüüdlemine. Meie ettevõttes on oluline töötajate kõrge rahulolu ja püüame seda saavutada arengut toetava keskkonna kaudu.  Võimalus ennast pidevalt koolitada ja teadmine, et ettevõttes toetakse edasipüüdlikkust, vastutuse võtmist ja arengut, tekitab motivatsiooni, lisab enesekindlust ja toob töötajate silmadesse sära. Arengupäeval koos töötukassa karjäärinõustajatega andsime oma inimestele võimaluse võtta aeg enese sisse vaatamiseks, et mõelda oma arengusoovidele ja kaaluda oma tegelikku võimekust.“
Ragn-Sellsis on töötajaid, kes läbi isiklike arenguplaanide on liikunud juhtideks, kuid on ka neid, kes on juhtide kohalt soovinud liikuda tehnikuteks. „Nii ettevõtte kui ka töötaja enda jaoks on ülimalt oluline mõista, milline töö sobib ja meeldib, sest see tagab motivatsiooni ja rahulolu. Töötukassa arengupäeval oli suur väärtus ka vestlusringil töötajate vahel, kes omavahel tavatöös palju kokku ei puutu. Taasavastamisrõõm, et igaüks ise saab enda arengule kõige suuremaks mootoriks olla, oli suur – kõik algab inimesest endast!“ lisas Soovik.

Ka grupinõustamine kogub populaarsust – meie nõustajad on näiteks viinud läbi grupitöid tööintervjuul osalemisest raamatukogu klientidele ja väärtustest töökeskkonnas lastevanematele lasteaias, üks viimaseid projekte oli Tallinna Perekonnaseisuameti töötajatega. Karjäärinõustajad on teinud ka grupitöid motivatsiooni- ja tööstressiga toimetuleku teemadel. Igale asutusele läheneb töötukassa individuaalselt ja nõustamisprogramm koostatakse vastavalt vajadustele.

Töötajatele karjäärist rääkimine ja nõustamine aitab ennetada motivatsiooniprobleeme ning võib olla töötajatele sisendiks arenguvestlustel olulistest teemadest rääkimiseks. Kui soovite ka enda ettevõttes korraldada karjääriteemalisi üritusi, võtke ühendust Tallinna ja Harjumaa osakonna tööandjate konsultantidega. 

 
Oli teile sellest lehest abi?


 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)