Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Ühised värbamispäevad – toimiv lahendus töötaja leidmiseks

Prindi

Lisatud 19.09.2018 | Uuendatud 19.09.2018

Tööjõu nappus pitsitab tänapäeval tööandjaid nii tootmises kui teeninduses ning ametikohtade täitmiseks korraldatavad värbamispäevad on muutumas üha populaarsemaks. Kas oled kuulnud ühistest värbamispäevadest, mida korraldatakse koostöös töötukassaga?

Töötukassa Tartumaa osakond toetab tööandjaid tööjõu leidmisel ja arendamisel ning loogilise jätkuna on koostöö kandunud edasi ka värbamispäevade korraldamisele. Taoline koostöö on toimunud Tartumaal juba mitu aastat ja üha enam tööandjaid panustab koostööle. Ühiste värbamispäevade korraldamisel saavad kokku tööandja vajadused ja töötukassa võimalused, viies sõnumi vabadest töökohtadest suurema hulga sobivate inimesteni. Kuidas organiseerida edukat värbamispäeva koostöös töötukassaga? Värbamispäevade korraldamisega tegelevad töötukassas tööandjate konsultandid, kes jagavad ka näpunäiteid ühiste värbamispäevade õnnestumiseks.

Esimene soovitus – aeg planeerimiseks. Kuigi võib tunduda, et inimesed, kes hetkel ei ole hõivatud tööga, on oma aja planeerimisel üsna vabad, siis nii see ei pruugi alati olla. Töötukassa eesmärk on hoida töötud inimesed aktiivsena ja need inimesed võivad parasjagu osaleda mõnel töötukassa teenusel. Sarnases „planeerija“ olukorras on ka tööotsijad, kes on tegelikkuses aktiivsed ja töötavad inimesed, kuid kellede hulgas võib leiduda sobiv töötaja. Aja planeerimine on vajalik ka selleks, et töötukassa töövahenduskonsultandid ja juhtumikorraldajad saaksid kohtumistel klientidega arutada pakutava ametikoha sobivust ja suunata tööandja juurde sobivate teadmiste, oskuste ja hoiakutega inimesi. Ühise värbamispäeva toimumise kohta lisatakse info töötukassa kodulehele ja ilmuvad postitused sotsiaalmeedias. Nutikas värbaja varub ühise värbamissündmuse planeerimiseks ja tegevusteks vähemalt 30 kalendripäeva.

Teine soovitus – kujunda digitaalne värbamisplakat ja panusta ka ise! Kuigi töötukassal on kasutada kaasaegne andmebaas ja infot suunatakse sobivatele kandidaatidele, siis sellest üksi paraku ei piisa. Värbamiskampaania muutub terviklikuks, kui lisaks töötukassa kanalitele on infoga kaetud ka tööandja sotsiaalmeedia ning sõnumid on esitatud visuaalselt ühtses stiilis.

Kolmas soovitus – räägi kaasa postituse levitamisel! Peale kampaaniaplakati valmimist tuleb appi töötukassa nutikas IT süsteem, mis võimaldab teha postitusi määratud sihtgruppidele. Mõnikord on nii, et postituse tegemiseks ei piisa üksnes kindla töösooviga inimeste otsingust, vaid otsingut on vajalik laiendada, kutsudes kandideerima ka valdkonna teiste erialade esindajaid. Nii võib näiteks lisaks tisleritele kutsuda ühisele värbamissündmusele ka puidutööpingi operaatori töösooviga inimesi. Lisainfo andmine oma tegevusvaldkonna kohta aitab leida sobivamaid inimesi.

Neljas soovitus – ole hea võõrustaja! Kõige paremad värbamissündmused leiavad aset tööandja juures kohapeal. Tööandja tutvustamiseks sobib hästi ringkäik tootmises või tööruumides ning lühike ettekanne vabadest ametikohtadest koos organisatsiooni ajalooga. Nii avaneb huvilistel võimalus tutvuda töötingimustega, toodete ja teenustega ning saada vastused külastuse käigus tekkivatele küsimustele. Ettenägelik värbaja paneb selleks päevaks valmis ka reklaammaterjalid ja lisainfo kandideerimise kohta. Ettevõttest rääkides ole positiivne, sest hea töötaja leidmine on ju rõõmupäev!

Eelpool jagatud nõuanded põhinevad töötukassa tööandjate konsultantide praktilistel kogemustel ja aitavad kaasa edu saavutamisele.

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)