Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Uudiskiri oktoober 2017

Prindi

Lisatud 18.10.2017 | Uuendatud 19.02.2018

Head tööandjad ja koostööpartnerid,

Kohtusin hiljuti tööandjaga, kelle ettevõttes on käimas suured muutused. Seoses mahuka tellimusega, peab ta kasutusele võtma uut tehnoloogiat ning andma olemasolevatele töötajatele uusi teadmisi. Lisaks vajab ta tööjõudu. Veel mõni kuu tagasi oleksin saanud olla vaid õlale patsutav ärakuulaja ning poetada paar toetavat sõna. Tänaseks on aga Eesti Töötukassal olemas tööandja jaoks konkreetsed teenused, millega saame aidata vajalike oskustega tööjõu leidmisel ja ettevalmistamisel ning ümberkorralduste läbiviimisel. Tööandja tundis ka muret lähenevate arenguvestluste pärast. Jagas, et seoses ümberkorraldustega on võimalus pakkuda mitmele inimesele uusi võimalusi ettevõtte sees. Kui ta aga inimestelt küsib, mis nad ise oma tööalase eluga planeerivad, ei osata väga selgelt oma soovidest teada anda. Mul oli suur rõõm soovitada talle külla kutsuda meie karjäärinõustaja, kes saab läbi viia töötajatele erinevaid eneseanalüüsi harjutusi ning aidata paremini mõista, kus töötaja oma tööelus hetkeseisuga on.

Mõni päev peale uue meetme „Minu esimene töökoht Eestis“ avanemist, sõlmisime Tartus ka esimese palgatoetuse lepingu. Samuti leiab meie kaudu iganädalaselt töö – või praktikakoha mõni vähenenud töövõimega inimene. See on nii vaid tänu sellele, et meie kõrval on sallivad, uuendusmeelsed ja edukad tööandjad ja koostööpartnerid.

Meie seekordne uudiskiri räägib väga mitmetest uutest teenustest ning ma loodan, et olete planeerinud juba oma kalendrites 24. oktoobri pealelõuna, et meie infopäeval SPARK Demos saada vastused ka neile küsimustele, millele uudiskirjast vastust ei leia.

 

Kaunist sügist soovides

Jane Väli

Eesti Töötukassa Tartumaa osakonna juhataja

Ametnike tööpakkumised edaspidi Eesti Töötukassa portaalis

Alates 18. septembrist on kõik ametnike tööpakkumised nähtavad e-töötukassas, mis peegeldatakse rahandusministeeriumi lehele. Avaliku teenistuse seaduse järgi on kohustus kuvada avaliku teenistuse tööpakkumised kesksel veebilehel. Varasemalt kasutatud avalikteenistuse veebi tööpakkumisi enam lisada ei saa.

Tööta ja õpi!

2017. aasta 1. mail alustas töötukassa töötust ennetavate teenuste pakkumisega. Töötust ennetavad teenused on mõeldud töötajatele, kes vajavad tuge töökoha vahetamisel või tööl püsimisel oskuste puudumise või aegumise tõttu; samuti tööandjatele, et toetada neid vajalike oskustega tööjõu leidmisel ja ettevalmistamisel ning ümberkorralduste läbiviimisel.

Karjäärinõustaja kui ettevõtte partner

Meie karjäärinõustajad saavad asutustes ning ettevõtetes ja ka töötukassa büroodes läbi viia nii infotunde karjäärinõustamise olemusest kui ka grupitöid. Nii võivad parimad töötajad leida uut motivatsiooni jätkata teie ettevõttes, kõhklejad saada kinnitust, mis on neile tegelikult tähtis ja lahkujatelt võite saada aimu, mis võiks olla veel paremini.

EURES – võimalus leida töötaja Euroopast

Õigete oskuste ja teadmistega töötajaid, kes annaksid ettevõttele teiste ees eelise, ei ole lihtne leida. Edu võib tuua värbamine väljastpoolt Eestit – näiteks Lätist ja Leedust. Siinkohal pakub abi Eesti Töötukassa läbi Euroopa töövahendusvõrgustiku EURES teenuste. Euroopast värbamise eeliseks võrreldes kolmandate riikidega on lihtsus, sest üleeuroopalise värbamisega kaasneb vähe ametlikke haldustoiminguid.

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)