Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Uued koostöölepped Harjumaal

Prindi

Lisatud 12.12.2017 | Uuendatud 12.12.2017

31 oktoobril sõlmis töötukassa koostööleppe Swedbank ASi, 22. novembril AQ Lasertool OÜga ning 23. novembril Rimi Eesti Food ASga. 

Uurisime Rimilt, kuidas senine koostöö Rimi vaatest paistab ja mida tulevikult oodatakse. Rimi personalijuht Kaire Tero kogus kokku mitmete oma töös töötukassaga kokku puutuvate Rimi töötajate arvamused.

Kuidas te senist koostööd töötukassaga iseloomustaksite?

Ikka positiivselt. Töötukassa tegevus teenuste pakkumisel ja kasutamisel on olnud kiire ja operatiivne. Mulle meeldib, et mõne teenuse pakkumisel on initsiatiiv tulnud just töötukassa poolt. Mõistagi on olnud ka möödarääkimisi, näiteks just osalise töövõimega toojate värbamise puhul, kus sobiva töö leidmisel on oluliseks lähtekohaks töötaja erivajadusest tulenevad eripärad. 

Koostöös oleme korraldanud Rimi infopäevi erinevates maakondades, osalenud töömessidel ning kasutanud töötukassa portaali töökonkursside läbiviimiseks. Ühiselt oleme teinud ka värbamisprojekte Ida-Virumaal – töötukassa on aidanud ruume leida, ürituse kohta teavet levitada ning muid jooksvaid küsimusi lahendada. Töötukassa töötajad on vastutulelikud ja koostöövalmid.

Millised arengud ootavad Rimit lähiaastatel ja milles võiks töötukassa teid toetada?

Rimi püüab olla atraktiivne tööandja ka noorte jaoks, seetõttu tahame tulevikus järjest enam värvata enda ridadesse noori inimesi. Laiemas plaanis tahame tutvustada jaekaubandust kui suurepärase potentsiaaliga töövaldkonda. Töötukassa toetusena oskakski ehk soovida suuremate töömesside korraldamist, mis kaasaks senisest enam noori tööotsijaid. Töötukassa töövahendusportaali kasutajasõbralikumaks muutmine – töökuulutuste sisestamise aspektist – aitaks kindlasti portaali suuremale kasutamisele kaasa. Samuti saaks töötukassa abiks olla rohkemate ja personaliseeritumate värbamisürituste korraldamisel.

Suurt huvi pakuks kuulmispuudega töötajatele viipekeele tõlgi toetuse võimaldamine, abivahendite (märgid, plakatid jne.) kulude hüvitamine. Suur väärtus on keelekoolitustel, mis aitavad vähendada muukeelsete töötajate keelebarjääri.

Kui veel e-töötukassa võimalustest rääkida, võiks tulevikus luua lahenduse, kus tööandja saaks tulevase töötaja kvalifitseerumist võimalikele töötukassa toetustele ise kontrollida: näiteks palgatoetus, mobiilsustoetus. See vähendaks nii meie kui töötukassa tööd.

Oleme Rimi töötajatele vastuste eest väga tänulikud. Ääremärkusena lisame, et üks nende soov ja ettepanek e-töötukassa töövahenduse mooduli kasutajasõbralikumaks muutumise osas on õige varsti realiseerumas – töövahendus saab juba lähitulevikus päris uue vormi ja sisu – aga sellest juba järgmises uudiskirjas.


22. novembril allkirjastati Pärnumaal koostöölepe AQ Lasertool OÜga, kellel on tootmisüksused ka Harjumaal Jüris ja Viimsis. Küsisime lühikese koostööd puudutava kommentaari ka nende käest.

Missugune on olnud senine koostöö töötukassaga?

Koostöö käigus oleme kasutanud selliseid teenuseid nagu proovitöö, tööpraktika, palgatoetus, erivajadusega inimese tööle võtmisel nõustamine. Oleme rahul Jüri tehase ja töötukassa vahelise koostöö väga positiivse arenguga.

Millised arengud ootavad AQ Lasertool`i Harjumaa tehaseid lähiaastatel ja milles võiks töötukassa teid toetada?

On plaanis rohkem infot saada kvalifikatsiooni saamise toetamise teenuse kohta, mis võimaldab hüvitada töötavale inimesele kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamisega seotud kulud.

31. oktoobril sai allkirjad koostöölepe Swedbank ASga, kellega on koostööd tehtud juba alates 2003. aastast.

„Swedbankil on hea meel, et koostöö Töötukassaga on jõudnud  järgmisele tasemele. Hiljuti toimunud töövõime reformi valguses soovime pöörata rohkem tähelepanu vähenenud töövõimega inimeste värbamisele ning ühtlasi toetava töökeskkonna kujundamisele,“ ütles Swedbank AS personalijuht Ülle Matt.

Koostöölepete sõlmimist alustas töötukassa 2012. aastal ettevõtetega, kellega on olnud pikaajaline ja mitmekesine koostöö. Koostööleppe partnerites näeme olulisi kaasarääkijaid, kes aitavad meie poolt pakutavatel tööturuteenustel parimal moel vastata tööturu ootustele. Koostööpartnerid on meile toeks tööpraktika korraldamisel, et tagada töötajate väljaõpe täna kehtivate ja vajaminevate oskuste tasandil. Töötukassa toetab omalt poolt partnereid igakülgselt vabade töökohtade täitmisel ning võimaldab tööandjatel tutvustada oma ettevõttes töötamise võimalusi meie klientidele. Koostööleppe partnerite kontaktisikuteks on tööandjate konsultandid. Kokku oleme praeguseks sõlminud 39 koostöölepet. 

Rimi koostöölepe Lasertool
Koostööleppe sõlmimine Rimiga Koostööleppe sõlmimine AQ Lasertool OÜga
Swedbank  
Koostööleppe sõlmimine Swedbank ASga  

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)