Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Uuenduslik ja edukas töö- ja karjäärimess

Prindi

Lisatud 18.11.2016 | Uuendatud 18.11.2016

27. septembri hommikul, kui Eesti Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel Kultuurikatla uksed avas, oli palju huvilisi juba ootel. Töötukassa areneb pidevalt ning uutes, innovatiivsetes ja põnevates ruumides toimunud töö- ja karjäärimess saavutas uue taseme.

Inimesed messi avamist ootamas

Miks võib töö- ja karjäärimessi lugeda uuenduslikuks?

1. Uus koht, Kultuurikatel, on oluliselt ruumikam võrreldes eelmiste pindadega.

2. Fookuses olid mitte ainult tööpakkumised, vaid ka karjäär ja areng. Suurepäraste esinejatega seminarist tegi ERR otseülekande ja see on järelvaadatav

3. Rekordarv tööandjaid – koos Euroopa tööandjatega oli kohal ligi 100 tööpakkujat.

4. Rohkem spetsialistidele suunatud tööpakkumisi, nt üle pika aja osalesid avaliku sektori asutused (ministeeriumid ja ametid).

5. Rekordarv külastajaid – üle viie tuhande inimese.

6. Mitmekesine kava: lisaks karjääriseminarile toimusid paralleelselt terve päeva jooksul töötoad, töötukassa seminar, vähenenud töövõimega inimeste konsulteerimine, EURES seminar, karjäärinõustamine, interaktiivsed tegevused noortele, erinevate partnerite konsultatsioonid (nt Tööinspektsioon, Maksu- ja Tolliamet, Soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise voliniku kantselei).

7. Uus ja silmatorkav tööandjate märgistamine: vahtraleht – tööpakkumised alaealistele, TVR – tööpakkumised vähenenud töövõimega inimestele, koolipraktika – pakkumised õppivatele inimestele (koostöös Eesti Tööandjate Keskliiduga).

 

Töö- ja karjäärimess oli edukas:

1. Külastajate tagasiside oli valdavalt positiivne. Eelkõige meeldis neile korralduslik pool, samuti tööpakkumiste paljusus, tööandjate mitmekesisus ja lisategevused (nt alustava ettevõtja nõustamine Eesti Töötukassa, EASi ja Tallinna Ettevõtlusinkubaatori toel). Messi külastasid ka töötavad inimesed, kusjuures osad tulid kohale vaid karjääriseminari tõttu, sest neid paelusid põnevad esinejad intrigeerivate teemadega.

2. Ka tööandjad olid rahul. Tööotsijatega suheldi aktiivselt ja oli näha, et juba kohapeal täideti palju kandideerimisankeete. Ka toodi välja, et külastajate sihtrühm on muutunud: lisaks lihttööle tullakse messile otsima ka kõrge kvalifikatsiooniga ametikohti (nt autoelektriku ametikohale leidis üks tööandja kolm inimest lennundusest).

 

Järgmisel aastal toimuvad jälle töömessid üle Eesti. Tallinna ja Harjumaa töömess leiab aset 7. märtsil Kultuurikatlas. Enda osalemishuvist palume juba praegu märku anda aadressil tallinn [ä] tootukassa [dot] ee.

 

Illinor Siebold

Tallinna ja Harjumaa tööandjate konsultant

Meelis Paavel karjääriseminari avamas

Messimelu

Karjääriseminar

 

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)