Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Uus teenus - töölesõidu toetus

Prindi

Lisatud 18.05.2016

2016. aasta algusest saavad vähenenud töövõimega inimesed taotleda Eesti Töötukassalt töölesõidu toetust. Toetust maksame inimestele, kes ei saa oma puude või tervisehäire tõttu käia tööl ühistranspordiga, vaid peavad selleks kasutama isiklikku sõiduautot, taksot või eritransporti. 

Töötukassa hüvitab töölesõiduga seotud lisakulud osaliselt – toetust maksame kolme aasta jooksul 12 kuu eest (12 korda). See tähendab, et inimene saab taotleda toetust just nende kuude eest, mil ühistranspordiga sõitmine oli tema jaoks raskendatud näiteks tervise või ilmastikuolude tõttu.

Toetuse saamiseks tuleb esitada töötukassale (digitaalselt) allkirjastatud avaldus posti või e-posti teel või töötukassa esinduses kohapeal. Avaldusele tuleb lisaks taotleja ja tööandja andmetele kirjutada ka põhjendus, miks inimene ei saa tööl käimiseks ühistransporti kasutada. Juhul, kui taotleja juba töötab, tuleb täiendavalt selgitada seda, kuidas seni on tööle ja tagasi saadud. Oluline on, et avaldusel oleks märgitud, kes tööandja poolt tõendi allkirjastab (nimi ja amet). See töötaja hakkab edaspidi koostama ja allkirjastama tõendeid toetuse taotleja  tööl käidud päevade kohta. Tõendi võib allkirjastada näiteks personalitöötaja, raamatupidaja, juhatuse liige, otsene ülemus. Tööandja tõendi koostaja märgib tõendile taotleja tööl käidud päevad, mis jäävad toetuse maksmise perioodi sisse.

Toetust makstakse inimese tööle asumise päevast või juba töötamise korral avalduse esitamise päevast alates. Näiteks kui isikule on koostatud toetuse maksmise otsus 15.05.2016, märgib tööandja tõendile maikuu tööpäevad ajavahemikul 15.05-31.05 ning ka toetust maksame antud kuu puhul samal ajavahemikul tööl käidud päevade eest. Toetuse taotleja saab ise valida, milliste tööl käidud kuude eest ta toetust taotleb ehk tööandja tõendi esitab. Soovitame esitada tõendi eeskätt nende kuude kohta, mil inimene täis tööl terve kuu vältel. Tõend eelmisel kuul töötatud päevade kohta tuleb esitada iga kuu 10. kuupäevaks. Toetust makstakse 93 senti kilomeetri kohta, kuid mitte rohkem kui 26 eurot ühe päeva eest ja 300 eurot kuus. Toetuselt arvestatakse maha tulumaks. Kui taotleja eelmise kuu kohta tõendit ei esita, siis töötukassa toetust välja ei maksa.

Töötukassa ei hüvita töölesõidu kulu, mille hüvitab kohalik omavalitsus. See tähendab, et toetust ei maksta päevade eest, kui kohalik omavalitsus korraldab inimesele eritransporditeenust tööl käimiseks, samuti selle summa ulatuses, mille omavalitsus maksab inimesele transpordi tellimiseks, et ta saaks kodu ja töö vahel liikuda. Kui inimene on taotlenud Sotsiaalkindlustusametist töötamistoetust ning kasutab seda tööl käimisega seotud transpordikuludeks, arvestatakse see summa töötukassa makstavast toetusest maha. 

Kui vähenenud töövõimega inimesel on vaja ühistranspordiga liiklemisel teise inimese abi, hüvitab töötukassa saatja sõidukulu. Saatja sõidukulu hüvitame kolme aasta jooksul kuue kuu eest. Saatja sõidukulu hüvitamiseks esitab saatja avalduse enda, saadetava ja saadetava isiku tööandja andmetega. Hüvitise maksmise periood algab avalduse esitamise kuupäevast. Saatja sõidukulu hüvitame saatja esitatud kuludokumentide alusel, mis tuleb esitada järgmise kuu 10. kuupäevaks. Koos kuludokumentidega tuleb esitada tööandja tõend saadetava eelneval kuul tööl käidud päevade kohta. Tõendi võib esitada nii paberkandjal kui elektroonselt. Tõendil peavad olema märgitud ka tööandja kontaktisiku andmed. Saatja sõidukulu hüvitame maksimaalselt 26 eurot ühe päeva eest. Kui saatja saadab mitut inimest päevas, jääb päeva maksimaalne määr samaks.

Vajalikud vormid ja täiendava info toetuste sihtrühmade kohta leiate töötukassa portaalist:


Maarja Reinsalu
Teenusekonsultant

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate toomess.ee veebilehele

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)

logo_eures01.png