Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Võimalusi välisvärbamiseks

Prindi

Lisatud 01.02.2018

Kati Plukk
EURES nõustaja

Euroopas on sadu tuhandeid oskustöötajaid. Töötajaid, kes soovivad liikuda, on motiveeritud ja innukad uusi kogemusi omandama. EURES pakub Teile võimalust nende töötajateni jõuda. 

Euroopa Liidu töötajate vaba liikumise põhimõte võimaldab ilma suurema asjaajamiseta palgata  töötajaid kõigist Euroopa Liidu liikmesriikidest, samuti Norrast, Islandilt ja Liechtensteinist (Euroopa Majanduspiirkonna riigid) ning Šveitsist. Töötajate värbamisel saavad Teid aidata nii Eesti kui ka teiste riikide EURES nõustajad.

EURES on üleeuroopaline töövahenduse võrgustik, mis koondab juba üle 900 EURES nõustaja, kes kõik on valmis Teid värbamisprotsessis toetama. Eeskätt saame toetada töövahendusega ehk avaldada Teie tööpakkumise üleeuroopalises töövahendusportaalis www.eures.europa.eu ja vastavalt soovile teiste riikide kohalike tööturuasutuste kodulehtedel. Ehk kui Te näiteks soovite leida töötajaid Lätist ja Leedust, saame tööpakkumise lisaks EURES portaalile avaldada ka Läti ja Leedu riiklikel töövahenduslehtedel. 

EURES nõustajad on väga hästi kursis ka kõigi praktiliste küsimustega, mis on seotud tööalase liikuvusega riigi sees ning riikide vahel.  Kuna nõustajad on enamasti riikliku tööturuasutuse töötajad, oskavad nad anda põhjalikku  ja täpset infot oma riigi tööjõuturu kohta.

Heaks võimaluseks aimu saada, kas välisvärbamine võiks olla Teie ettevõtte jaoks, on töötukassa korraldatavad online-töömessid. Kogu messi tegevus toimub virtuaalses messikeskkonnas https://europeanjobdays.eu aadressil ning ettevõttena osalemiseks on tarvis vaid luua konto, sisestada tööpakkumised ning olla messi toimumise ajal virtuaalselt kättesaadav.

Ettevõtjate üheks kõhkluse allikaks välisvärbamist kaaludes on olnud Eesti suhteliselt madal palgatase võrreldes Lääne Euroopaga. See on küll tõsi, kuid arvestama peaks ka sellega, et ühelt poolt on Eestis võrdlemisi madal maksukoormus ja elamiskulud ning teisalt on Euroopa riikide majandusolukord üpriski erinev. Kui vaatame näiteks naaberriiki Lätit, tulevad sealsed inimesed hea meelega Eestisse tööle – seda seni küll eeskätt piirialadele.

Eestisse elama ja tööle asunud välismaalased hindavad ka meie puhast õhku, head inglise ja vene keele taset, turvalist elukeskkonda ja asjaajamise tõhusust. Samuti näitavad uuringud, et töökoha vahetamisel ja teise riiki kolimisel on peamiseks motivaatoriks mitte palk, vaid eneseteostus ning viimaseks on Eestis väga head võimalused.

Mõistagi nõuab kolimine lisaks muule ka rahalisi väljaminekuid. Teise riiki kolimisega kaasnevate kulude hajutamisel on nii tööandjale kui tööotsijale abiks Euroopa Komisjoni rahalise toetuse meetmed Reactivate ja Sinu esimene EURES töökoht. Tööotsija saab rahalist toetust taotleda teise riiki tööintervjuule sõitmiseks, kolimiseks, keeleõppeks ning kutsekvalifikatsiooni tunnustamiseks. Tööandjad saavad taotleda toetust uue töötaja sisseelamisprogrammi korraldamiseks, mis võib hõlmata näiteks lühikest koolitust ja/või mentorlust. Lisainfot toetuste  ja tingimuste kohta saate  EURES nõustajalt või meetmete veebilehtedelt: Reactivate   ja  Sinu esimene EURES töökoht. 

Kõigi EURES nõustajate kontaktandmed leiate siit.  

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)