Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Tööta ja õpi!

Prindi

Lisatud 31.01.2017 | Uuendatud 10.06.2019

Töötukassa toetab õppimist!

Uuesti õppima, aga mida ja kuidas? Karjäärinõustaja aitab selgusele jõuda, mida tasub õppima minna. Rahalisi takistusi aitab ületada töötukassa tasemeõppes osalemise toetus.

Kes saavad toetust?

Tasemeõppes osalemise toetust saavad kõik, kellel puudub kutse- või erialane haridus ja kel on põhi- või keskhariduse omandamisest möödas vähemalt 5 aastat. Lisaks inimesed, kel on kutse- või kõrgkooli lõpetamisest möödunud vähemalt 15 aastat.

Mida minna õppima?

Õppida saab erialadel, kuhu on tulevikus vaja rohkem töötajaid. Sel aastal on valikus üle 100 õppekava 35 koolis, õppida saab nii eesti kui vene keeles. Tutvu erialade ja koolidega SIIN.

Kui suur on toetus?

Kui inimesel sissetulekuid pole on toetuseks 260 eurot kuus. Kui aga tulevane õppur saab õppimise ajal töötasu või mõnd toetust, siis 130 eurot kuus. Toetust makstakse kogu õpiaja jooksul ja õpingute katkestamisel ei pea toetust tagasi maksma. Toetuselt arvestatakse maha tulumaks.

Kuidas saada toetust?

Kui õppima asumise plaan on kindel, esita töötukassale avaldus ja leia omale sobiv aeg karjäärinõustaja juurde SIIT. Karjäärinõustamisele võid tulla ka siis, kui soovid arutada, mida võiks õppida, et tööelu oleks parem. Avalduse toetuse saamiseks saad esitada nii nõustamisel kui e-töötukassas. Toetust saad taotleda enne õppima asumist.

Lisa saad küsida töötukassa infotelefonilt 15 501.

 

Töötust ennetavad teenused on mõeldud töötajatele, kes vajavad tuge töökoha vahetamisel või tööl püsimisel oskuste puudumise või aegumise tõttu; samuti tööandjatele, et toetada neid vajalike oskustega tööjõu leidmisel ja ettevalmistamisel ning ümberkorralduste läbiviimisel.

Töötust ennetavateks teenusteks on: 

  • tasemeõppes osalemise toetus töötajale või registreeritud töötule, kes asub omandama kutseharidust, rakenduskõrgharidust või bakalaureuseõppe õppekavadel kõrgharidust;
  • tööturukoolitus koolituskaardiga töötusriskis olevatele töötajatele;
  • kvalifikatsiooni saamise toetamise teenus tööturukoolituse või koolitustoetuse toel toimunud koolituse läbinud töötajatele;
  • koolitustoetus tööandjale töötajate teadmiste ja oskuste arendamiseks nende tööle asumisel, kohanemisel muutustega tööandja majandustegevuses ja töötajate eesti keele oskuse arendamiseks. 

Tasemeõppes osalemise toetus

Toetus on mõeldud tööealistele töötavatele ja töötuna registreeritud inimestele, kellel puuduliku või vananenud hariduse või oskuste tõttu on keeruline leida uut tööd või kellel on oht oma töökoht kaotada.

Toetust makstakse õppima asumisel tasuta õppekohal kutsehariduses, rakenduskõrghariduses või bakalaureuseõppes. 

Kvalifikatsiooni saamise toetamine

Kvalifikatsiooni saamise toetamise teenus võimaldab hüvitada töötavale inimesele kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamisega seotud kulu. Kvalifikatsiooni saamisega seotud kulu hüvitatakse avalduse, kuludokumentide ja kvalifikatsiooni tõendava dokumendi alusel. Dokumendid saab esitada e-töötukassas, e-postiga, postiga või esinduses kohapeal.

Koolitustoetus tööandjatele

Tööandjad saavad taotleda töötukassast koolitustoetust

  • uute töötajate värbamiseks,
  • töötajate koolitamiseks muutuste olukorras,
  • enne tööleasumist vähemalt 12 kuud järjest töötuna arvel olnud töötaja koolitamiseks ühe aasta jooksul alates tööle asumisest,
  • töötajate eesti keele oskuse arendamiseks.

Koolitustoetust võib taotleda eraõiguslik juriidiline isik, füüsilisest isikust ettevõtja tööandjana ja kohaliku omavalitsuse üksuse asutus.

Karjäärinõustamine

Karjäärinõustamine aitab teil teha tööeluga seotud otsuseid ja planeerida karjääri. Nõustamine hõlmab nii õppimise, töökoha kui ka erialavalikuga seotud teemasid. 

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate toomess.ee veebilehele

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)

logo_eures01.png