Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

 

Töötukassa ja Tööinspektsiooni infopäev "Ära jää kaotajaks!"

Prindi

Lisatud 09.04.2021

Toimumisaeg: 
20 Aprill, 2021
Kategooria: 
Töötukassa korraldatud sündmused
Asukoht: 
Veebiseminar

Töötukassa ja Tööinspektsiooni infopäev "Ära jää kaotajaks!" toimub teisipäeval, 20. aprillil kell 12:00 - 15:00 Karjäärikeskuse Facebooki lehel

COVID-19 mõjutab jõuliselt Eesti tööturgu ja töölepinguid muudetakse ning lõpetatakse senisest oluliselt rohkem. See võib seada keerulisse seisu inimesed, kel pole piisavalt infot seadusandluse ja toetusvõimaluste kohta. Parem on vigu ennetada, kui pärast keeruliste tagajärgedega maadelda, leiavad nii Töötukassa kui Tööinspektsiooni esindajad, kelle lauale sellised juhtumid igapäevaselt jõuavad.

Infopäev annab ülevaate, mida peaksid töötajad teadma kokkulepetest töösuhetes, töölepingu muudatustest ja lõpetamisest, millisel juhul ja millega saab abiks olla Töötukassa.
Räägime läbi lugude, kuidas vältida pikaajalist tööturult eemalolekut, tulla toime stressi ja pingetega ning vältida majanduslike probleemide süvenemist.

Ürituse kava

12:00-12:10 Sissejuhatus ja tööturu ülevaade
Eesti Töötukassa Tallinna ja Harjumaa osakonna juhataja, päevajuht SIIM SARAPUU

12:10-13:30 Oluline info, mida töötaja peab töölepingust teadma
Tööinspektsiooni nõustamisjurist ENE OLLE

Selgitame, kas ja mis tingimustel on võimalik töölepingu tingimusi muuta. Eelkõige toome välja, millal on vaja lepingu muutmiseks töötaja nõusolekut ning millal saab tööandja muuta töölepingut ühepoolselt. Samuti anname ülevaate töölepingu lõppemisest – millised võimalused annab töölepingu seadus töölepingu ülesütlemiseks, kuidas korrektselt töölepingut lõpetada ning millised hüvitised töölepingu lõppemisega kaasnevad. Lisaks käsitleme töötamise registri seost töölepingu lõpetamisega, töölepingu ülesütlemisavalduse vaidlustamist ning seda, millise töölepingu lõppemise paragrahviga on võimalik Töötukassast taotleda töötuskindlustushüvitist. 

13:30-14:45 Kuidas Töötukassa Sind aidata saab
Tööotsijate ja tööandjate teenuste osakonnajuhataja asetäitja ANU HARJO

Tutvustame Töötukassa nõustamisteenuseid läbi lugude elust enesest. Räägime, kuidas vältida pikaajalist tööturult eemalolekut ja hoida vaimset tasakaalu pingelisel tööotsingute perioodil. Selgitame, kuidas saame toetada, kui tunnete, et vajate ärakuulamist ja asjatundlikku nõu töökoha kaotuse korral või kui tööturule sisenemine valmistab ebakindlust ja hirmu. Lisaks tutvustame lahendusi, mida on võimalik teha, et vältida majanduslike probleemide süvenemist.

14:45-15:00 Kokkuvõte
Eesti Töötukassa Tallinna ja Harjumaa osakonna juhataja, päevajuht SIIM SARAPUU

Infopäev toimub LIVE ülekandena Karjäärikeskuse Facebooki lehel ning on ka järelvaadatav.

Küsimused ja kommentaarid on oodatud Mentimeteri kaudu, link avaldatakse LIVEülekande juures

Lisainfo: 
Liina Lilleniit, Tallinna ja Harjumaa Karjäärikeskuse programmijuht  
Tel 5699 2025  
E-kiri //www [dot] minukarjaar [dot] ee/sundmused/liina [dot] lilleniit [ä] tootukassa [dot] ee" target="_blank">liina [dot] lilleniit [ä] tootukassa [dot] ee 

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)