Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Arengukava

Prindi

Lisatud 23.08.2013 | Uuendatud 04.01.2016

Tööealiste inimeste tööotsingute ja tööalaste valikute nõustamine ning tööle aitamine, samuti tööandjate nõustamine ja neile sobivate töötajate leidmine on meie igapäevane töö, millega aitame kaasa tööealise elanikkonna võimalikult kõrgele tööhõivele ning pikaajalise töötuse ja tööturult tõrjutuse ennetamisele.

Tööealisi inimesi ja tööandjaid ootavad tööturul olulised muutused, millega seoses räägitakse üha enam tööjõuressursi piiratusest. Ühelt poolt tingib selle majanduse globaliseerumine, mis toob kaasa väiksemat lisandväärtust loovate ettevõtete kadumise ning tekitab tööturul nõudluse uute ja teistsuguste oskuste järele. Teisalt väheneb tööealiste inimeste arv nii väljarände kui madala sündivuse tõttu. Need muudatused mõjutavad otseselt ka töötukassa tööd. Lähiaastatel lisandub meile kaks uut olulist tegevussuunda: vähenenud töövõimega inimeste tööturule aitamine ning töötuse ennetamine.

2016. aastal algab töövõimereform, mis toob praegu mitteaktiivsed töövõimetuspensioni saajad tööturule. Meile tähendab töövõimereform etapiviisiliselt käivituvat terviseprobleemidega inimeste töövõime hindamist, vähenenud töövõimega inimestele tööle saamiseks või tööl püsimiseks vajalike teenuste osutamist ning töövõimetoetuse maksmist. Esiplaanil on ka tööandjate nõustamine ja nende teadlikkuse tõstmine, et laiendada vähenenud töövõimega inimeste töötamisvõimalusi.

Põhjalikumaks tutvumiseks: Eesti Töötukassa arengukava aastateks 2016-2019.

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Klõps pildil viib uue eakuse rahvakogu 16.11 toimuva seminari lehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30)

logo_eures01.png