Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Eesti Töötukassa andmekaitsetingimused

Prindi

Lisatud 13.07.2018 | Uuendatud 30.09.2019

Töötukassa töötleb Teie isikuandmeid oma ülesannete täitmiseks. Näiteks kindlustushüvitiste maksmiseks. Töötukassa töötajatel on juurdepääs ainult nendele isikuandmetele, mis on vahetult seotud nende tööülesannetega. Töötukassa töötleb järgmiseid isikuandmete liike:

  • põhiandmed, nt ees- ja perekonnanimi, isikukood
  • kontaktandmed, nt e-post, telefon, aadress
  • pangakonto, kui teenus eeldab väljamakseid töötukassa poolt
  • andmed seoses töötukassa poolt Teile vastava teenuse osutamisega (nt terviseandmeid).
  • teenuste osutamisega seotud infosüsteemide automaatsed logid. Näiteks sisenedes e-töötukassasse teeb süsteem automaatselt päringu rahvastikuregistrisse, et uuendada Teie andmeid ja sellest jääb süsteemi maha jälg ehk logi.
  • e-töötukassa parool, kui Teile on loodud selleks isiklik parool lisaks ID-kaardi ja mobiil-ID-ga sisselogimise võimalustele.
  • kodulehe (sh minukarjäär.ee) külastamisega seotud isikuandmed – IP aadress (arvuti personaalne tunnus) ja küpsiste kasutamisega seotud info.

Isikuandmete töötlemine toimub ulatuses, mis on vajalik töötukassa ülesannete täitmiseks. Statistikat ja kokkuvõtteid avaldatakse umbisikuliselt, isikunimedeta. Töötukassa saab isikuandmed inimestelt endilt, näiteks kui esitate töötukassale taotluse, ja teistest riigi infosüsteemidest. Kui olete saatnud töötukassale dokumendi, millele vastamine on teise asutuse pädevuses, siis edastatakse see sinna. Edastamisest teatatakse kindlasti ka Teile.

Kõikidele isikuandmetega seotud dokumentidele kehtestab töötukassa juurdepääsupiirangu. Hoolimata juurdepääsupiirangust väljastab töötukassa dokumendid/andmed asutusele või isikule, kellel on otsene seadusest tulenev õigus seda küsida (nt uurimisasutus, kohtuväline menetleja või kohus).

Andmete turvalisuse tagamiseks on kasutusele võetud parimad võimalikud lahendused. Infosüsteemides olevaid isikuandmeid varundatakse, et oleks võimalik andmeid vajadusel taastada. Infosüsteemides tehtavaid toiminguid logitakse, et oleks võimalik kontrollida, kes, mis ajahetkel ja mis eesmärgil toiminguid infosüsteemides teostas.

Teil on õigus tutvuda Teie kohta kogutud isikuandmetega ja teada, mis eesmärgil töötukassa Teie andmeid töötleb, nõuda isikuandmete parandamist või andmete täiendamist. Samuti esitada puudutavate isikuandmete töötlemise suhtes vastuväiteid.

Kui Te soovite pöörduda töötukassasse seoses isikuandmete töötlemisega, sh rikkumiste menetlustega, siis võtke palun meiega ühendust e-töötukassa kaudu, saatke e-kiri aadressil info [ä] tootukassa [dot] ee või kiri Lasnamäe 2, 11412 Tallinn.

Juriidiliste isikute ja teiste asutuste andmete kasutamist need põhimõtted ei puuduta. Samuti ei hõlma põhimõtted isikuandmete töötlemist võõrastel võrgulehtedel, millele töötukassa veebilehel viidatakse (välislingid).

Oli teile sellest lehest abi?


Millal teeb töötukassa Teie suhtes automaatse otsuse

Töötuskindlustuse seaduse § 23 lg 4 kohaselt on töötukassal oma eesmärgi saavutamiseks ja seaduses sätestatud ülesannete täitmiseks õigus anda haldusakte automatiseeritult isiku vahetu sekkumiseta, kui see on võimalik arvestades haldusakti andmise asjaolusid ja sisu.

Erandina Teie isikuandmete töötlemine nõusoleku alusel ja millised on Teie õigused

Töötukassa töötleb Teie isikuandmeid üldjuhul seaduse alusel. Mõnel erandlikul juhul töötleb töötukassa Teie isikuandmeid nõusoleku alusel. Nendeks eranditeks on juhud, kui töötukassa soovib osutada teenust, mida õigusaktides ei ole ette nähtud, kuid mille osutamine võib kaasa aidata Teie tööle saamisele, tööl püsimisele jmt.

Kes on kolmandad isikud ja kuidas nemad Teie isikuandmeid töötlevad

Töötukassa avaldab Teie isikuandmeid teenuse osutajale (volitatud töötleja), kellega on sõlmitud leping, ulatuses, mis on vajalik Teile või töötukassale teenuse nõuetekohaseks osutamiseks. Volitatud töötleja tagab õigusaktide ja töötukassa antud juhiste kohase isikuandmete kaitse.

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)