Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Eesti Töötukassa andmekaitsetingimused

Prindi

Lisatud 13.07.2018 | Uuendatud 14.08.2018

Töötukassa töötleb Teie isikuandmeid oma ülesannete täitmiseks. Näiteks kindlustushüvitiste maksmiseks. Töötukassa töötajatel on juurdepääs ainult nendele isikuandmetele, mis on vahetult seotud nende tööülesannetega. Töötukassa töötleb järgmiseid isikuandmete liike:

  • põhiandmed, nt ees- ja perekonnanimi, isikukood
  • kontaktandmed, nt e-post, telefon, aadress
  • pangakonto, kui teenus eeldab väljamakseid töötukassa poolt
  • andmed seoses töötukassa poolt Teile vastava teenuse  osutamisega (nt terviseandmeid).
  • teenuste osutamisega seotud infosüsteemide automaatsed logid. Näiteks sisenedes e-töötukassasse teeb süsteem automaatselt päringu rahvastikuregistrisse, et uuendada Teie andmeid ja sellest jääb süsteemi maha jälg ehk logi.
  • kodulehe külastamisega seotud isikuandmed – IP aadress. Töötukassa koduleht kasutab küpsiseid.

Isikuandmete töötlemine toimub ulatuses, mis on vajalik töötukassa ülesannete täitmiseks. Kuna isikuandmete töötlemine toimub seaduste alusel, siis nõusolekut isikuandmete töötlemiseks Teilt ei küsita. Statistikat ja kokkuvõtteid avaldatakse umbisikuliselt, isikunimedeta. Töötukassa saab isikuandmed inimestelt endilt, näiteks kui esitate töötukassale taotluse, ja teistest riigi infosüsteemidest. Kui olete saatnud töötukassale dokumendi, millele vastamine on teise asutuse pädevuses, siis edastatakse see sinna. Edastamisest teatatakse kindlasti ka Teile.

Kõikidele isikuandmetega seotud dokumentidele kehtestab töötukassa juurdepääsupiirangu. Hoolimata juurdepääsupiirangust väljastab töötukassa dokumendid/andmed asutusele või isikule, kellel on otsene seadusest tulenev õigus seda küsida (nt uurimisasutus, kohtuväline menetleja või kohus).

Andmete turvalisuse tagamiseks on kasutusele võetud parimad võimalikud lahendused. Infosüsteemides olevaid isikuandmeid varundatakse, et oleks võimalik andmeid vajadusel taastada. Infosüsteemides tehtavaid toiminguid logitakse, et oleks võimalik kontrollida, kes, mis ajahetkel ja mis eesmärgil toiminguid infosüsteemides teostas.

Teil on õigus tutvuda Teie kohta kogutud isikuandmetega ja teada, mis eesmärgil töötukassa Teie andmeid töötleb, nõuda isikuandmete parandamist või andmete täiendamist. Samuti esitada puudutavate isikuandmete töötlemise suhtes vastuväiteid.

Kui Te soovite pöörduda töötukassasse seoses isikuandmete töötlemisega, sh rikkumiste menetlustega, siis võtke palun meiega ühendust e-töötukassa kaudu, saatke e-kiri aadressil info@tootukassa.ee või kiri Lasnamäe 2, 11412 Tallinn.

Juriidiliste isikute ja teiste asutuste andmete kasutamist need põhimõtted ei puuduta. Samuti ei hõlma põhimõtted isikuandmete töötlemist võõrastel võrgulehtedel, millele töötukassa veebilehel viidatakse (välislingid).

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate toomess.ee veebilehele

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)

logo_eures01.png