Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Mida töötukassa teeb selleks, et isikuandmeid töödeldaks turvaliselt

Prindi

Lisatud 13.07.2018 | Uuendatud 03.11.2020

Töötukassa järgib isikuandmete töötlemisele kehtivaid õigusakte: Euroopa Parlamendi ja Nõukogu määrus (EL) 2016/679, mis käsitleb inimese õigusi ja asutuste õigusi ja kohustusi seoses isikuandmete kaitsega, isikuandmete kaitse seadus ja avaliku teabe seadus.

Töötukassal on andmetele vastava turvalisuse taseme tagamiseks võetud kasutusele töökorralduslikult, tehniliselt ja füüsiliselt parimad võimalikud meetmed tagamaks isikuandmete nõuetekohast töötlemist.

Infosüsteemides töödeldavatele andmetele piisava tasemega turvalisuse tagamiseks rakendame ISKE põhimõtteid.

Töötukassa töötleb isikuandmeid lähtudes õiguspärasuse, eesmärgipärasuse ja minimaalsuse põhimõttest ehk kasutame teenuste osutamiseks vaid selleks vajalikke ja ettenähtud andmeid.

Infosüsteemides olevaid isikuandmeid varundatakse, et oleks võimalik andmeid vajadusel taastada. Infosüsteemides tehtavaid toiminguid logitakse, et oleks võimalik kontrollida, kes, mis ajahetkel ja mis eesmärgil toiminguid infosüsteemides teostas. Töötukassa töötajatel on õigus infosüsteemides isikuandmeid töödelda vaid vastavalt oma ametikoha ülesannete ulatuses.

Töötukassa klienditeeninduse üldruumides ja töötukassa ruumidesse sisse- ning väljapääsude juures võib töötukassa kasutada videokaameraid klientide ja töötajate turvalisuse ning töötukassa vara säilimise tagamiseks. Klientide teavitamiseks paigaldatakse videovalve kasutamise kohta vastav silt. Videovalve pilti on õigus vaadata üksnes vastavate õigustega töötajal. Videovalve pilti säilitatakse 60 päeva.

Töötukassa salvestab infotelefoni 15501 telefoniteenindusel ja töötukassa maakondlike osakondade ning büroode infolaua telefoniteenindusel kliendi telefoninumbri ja kõne. Kõnede salvestusest teavitatakse enne kõne algust. Kõnede salvestusi säilitatakse 180 päeva. Töötukassa kasutab salvestisi vajadusel vaidluste lahendamisel ja võib analüüsida salvestatud kõnesid teenuste paremaks korraldamiseks.

Isikuandmeid säilitame töötukassa dokumentide loetelus ja õigusaktides (nt andmekogude põhimäärused) määratud tähtajani (erandid vt allpool isikuandmete töötlemine nõusoleku alusel). Kui Teil on e-töötukassasse sisselogimiseks loodud isiklik parool, saate selle ise kustutada või see kustub ise juhul, kui Te pole parooliga sisselogimist poole aasta jooksul kasutanud. 

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)