Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Mida töötukassa teeb selleks, et isikuandmeid töödeldakse turvaliselt

Prindi

Lisatud 13.07.2018 | Uuendatud 16.07.2018

Töötukassa järgib isikuandmete töötlemisele kehtivaid õigusakte: Euroopa Parlamendi ja Nõukogu määrus (EL) 2016/679, mis käsitleb inimese õiguseid ja asutuste õiguseid ja kohustusi seoses isikuandmete kaitsega, isikuandmete kaitse seadus ja avaliku teabe seadus.

Töötukassal on andmetele vastava turvalisuse taseme tagamiseks võetud kasutusele töökorralduslikult, tehniliselt ja füüsiliselt parimad võimalikud meetmed tagamaks isikuandmete nõuetekohast töötlemist.

Infosüsteemides töödeldavatele andmetele piisava tasemega turvalisuse tagamiseks rakendame ISKE põhimõtteid.

Töötukassa töötleb isikuandmeid lähtudes õiguspärasuse, eesmärgipärasuse ja minimaalsuse põhimõttest ehk kasutame teenuste osutamiseks vaid selleks vajalikke ja ettenähtud andmeid.

Infosüsteemides olevaid isikuandmeid varundatakse, et oleks võimalik andmeid vajadusel taastada. Infosüsteemides tehtavaid toiminguid logitakse, et oleks võimalik kontrollida, kes, mis ajahetkel ja mis eesmärgil toiminguid infosüsteemides teostas. Töötukassa töötajatel on õigus infosüsteemides isikuandmeid töödelda vaid vastavalt oma ametikoha ülesannete ulatuses.

Töötukassa Tähesaju büroos ja Kvartali büroos on klienditeeninduse ootealal klientide ja töötajate turvalisuse tagamiseks ning töötukassa vara säilimise tagamiseks paigaldatud videovalve. Valvatav ala on kohapeal tähistatud. Turvakaamerate salvestisi ei avaldata üldsusele, vaid neid töödeldakse konkreetse rikkumisjuhtumi korral. Salvestisi säilitatakse 60 päeva.

Töötukassa salvestab infotelefoni 15501 telefoniteenindusel kliendi telefoninumbri ja kõne. Kõnede salvestusi säilitatakse kuni 3 kuud.

Isikuandmeid säilitame töötukassa dokumentide loetelus ja õigusaktides (nt andmekogude põhimäärused) määratud tähtajani. 

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate toomess.ee veebilehele

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)

logo_eures01.png