Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Millal teeb töötukassa Teie suhtes automaatse otsuse

Prindi

Lisatud 19.02.2019 | Uuendatud 27.09.2019

Töötuskindlustuse seaduse § 23 lg 4 kohaselt on töötukassal oma eesmärgi saavutamiseks ja seaduses sätestatud ülesannete täitmiseks õigus anda haldusakte automatiseeritult isiku vahetu sekkumiseta, kui see on võimalik arvestades haldusakti andmise asjaolusid ja sisu.

Töötukassa võib Teie suhtes teha automaatotsuse, mis põhineb riiklike andmekogude andmete automatiseeritud töötlusel. Automaatotsuse tegemisest teavitatakse Teid avalduse esitamisel, samuti nähtub see hiljem otsusel. 

Näiteks, kui Te esitate töötuna arvelevõtmise avalduse e-töötukassa kaudu, kontrollib menetluse infosüsteem Teie töötuna arvelevõtmise tingimustele vastavust riiklikes andmekogudes olevate andmete alusel ja kui täiendavat infot ei ole vaja juurde küsida, teeb automaatselt vastava otsuse. Sellisel juhul on otsusele lisatud märge, et tegemist on Teie taotluse ja andmekogude andmete automatiseeritud töötlusel põhineva otsusega ning Teil on õigus saada selgitusi ning esitada vaie. 

Kui e-töötukassa kaudu esitatud avalduses esineb puudusi või otsuse tegemise aluseks olevaid asjaolusid on vaja täpsustada, siis automaatset otsust ei tehta ja töötukassa töötaja võtab Teiega eraldi ühendust.

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)