Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Millised on Teie õigused seoses isikuandmete töötlemisega töötukassa poolt

Prindi

Lisatud 13.07.2018 | Uuendatud 05.01.2021

Teil on õigus:

  • tutvuda Teie kohta kogutud isikuandmetega ja teada, mis eesmärgil töötukassa Teie andmeid töötleb
  • nõuda oma ebaõigete isikuandmete parandamist või mittetäielike andmete täiendamist
  • esitada Teid puudutavate isikuandmete töötlemise suhtes vastuväiteid. Sel ajal ei töötle töötukassa Teie isikuandmeid edasi, välja arvatud juhul, kui töötukassa tõendab, et töödeldakse mõjuval õiguspärasel põhjusel, mis kaalub üles Teie huvid, õigused ja vabadused, või õigusnõuete koostamise, esitamise või kaitsmise eesmärgil. Põhjendatud vastuväite saamisel töötukassa lõpetab andmete töötlemise või korrigeerib andmete töötlemise ulatust. Töötukassa selgitab Teie taotlusel töötlemise vajaduse õiguspärasust
  • kui Te ei ole rahul sellega, kuidas töötukassa Teie isikuandmeid töötleb ning pöördumine töötukassa andmekaitse spetsialisti poole ei andnud rahuldavat tulemust, on Teil õigus esitada kaebus Andmekaitse Inspektsioonile või kohtule.

Töötukassa töötleb Teie isikuandmeid üldjuhul seaduse alusel ning kohustub kogutud andmeid säilitama seaduses määratud tähtaja jooksul, mistõttu ei saa töötukassa Teie isikuandmeid kustutada, sh ka Teie enda soovil ega kolmandale isikule üle kanda (erandid vt isikuandmete töötlemine nõusoleku alusel).

Prognoosimudeli väljundit töötukassa ei paranda, kuna prognoosimudeli näol on tegu töötuna arveloleku 34. päeval teadaolevate andmete põhjal arvutatud hinnangu ehk prognoosiga, mis võib, aga ei pruugi olla täpne (ehk ebatäpsus pole aluseks andmete parandamisele). Prognoosimudeli tulemusi kasutab Teie nõustaja koos muu asjakohase infoga Teie tööotsingute nõustamise protsessi ja tööle saamist toetavate teenuste vajaduse planeerimisel, et Teid paremini toetada töö leidmisel.

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)