Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Töötuse ennetamine

Prindi

Lisatud 31.01.2017 | Uuendatud 17.02.2017

2017. aasta 1. maist alustame töötust ennetavate teenuste pakkumisega. Töötust ennetavad teenused on mõeldud töötajatele, kes vajavad tuge töökoha vahetamisel või tööl püsimisel oskuste puudumise või aegumise tõttu; samuti tööandjatele, et toetada neid vajalike oskustega tööjõu leidmisel ja ettevalmistamisel ning ümberkorralduste läbiviimisel.

Uute teenustena lisanduvad:

 • tasemeõppes osalemise toetus töötajale või registreeritud töötule, kes asub omandama kutseharidust, rakenduskõrgharidust või bakalaureuseõppe õppekavadel kõrgharidust;
 • tööturukoolitus koolituskaardiga töötusriskis olevatele töötajatele;
 • kvalifikatsiooni saamise toetamise teenus tööturukoolituse või koolitustoetuse toel toimunud koolituse läbinud töötajatele;
 • koolitustoetus tööandjale töötajate teadmiste ja oskuste arendamiseks nende tööle asumisel ja kohanemisel muutustega tööandja majandustegevuses. 

Tasemeõppes osalemise toetus

Toetust hakkame pakkuma alates 1.05.2017 ja see on mõeldud tööealistele töötavatele ja töötutele inimestele, kellel puuduliku või vananenud hariduse või oskuste tõttu on keeruline leida uut tööd või kellel on oht oma töökoht kaotada.

Toetust makstakse õppima asumisel tasuta õppekohal kutsehariduses, rakenduskõrghariduses või bakalaureuseõppes. 

Kvalifikatsiooni saamise toetamine

Kvalifikatsiooni saamise toetamine võimaldab töötavale inimesele hüvitada kvalifikatsioonidokumendi saamisega seotud kulu. Kulu hüvitatakse pärast 01.05.2017 omandatud kvalifikatsiooni, kui töötaja on eksamile või tunnistuse saamisele eelneva kolme aasta jooksul:

 • lõpetanud vastava tööturukoolituse või
 • tema koolituse läbimise eest on töötukassa tööandjale maksnud koolitustoetust. 

Koolitustoetus tööandjatele

Alates 1. maist 2017 saavad tööandjad taotleda töötukassast koolitustoetust

 • uute töötajate värbamiseks,
 • töötajate koolitamiseks muutuste olukorras.

Koolitustoetust võib taotleda eraõiguslik juriidiline isik, füüsilisest isikust ettevõtja tööandjana ja kohaliku omavalitsuse üksuse asutus.

Karjäärinõustamine

Karjäärinõustamine on abiks karjääri kujundamisega seotud otsuste langetamisel. Nõustamine hõlmab nii õppimise kui ka töökoha ja kutsevalikuga seotud küsimusi ja teemasid.

Teekaart

2015

 • August

  03.08.

  Eesti Töötukassa nõukogu annab töötukassa juhatusele ülesande töötada välja töötust ennetavad tööturumeetmed.

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele  Jõuate uue eakuse rahvakogu veebilehele  Bännerile klõpsates jõuate Noor Meister veebilehele  Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30)

logo_eures01.png