Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Kellele tasemeõppe toetust makstakse?

Prindi

Lisatud 31.01.2017 | Uuendatud 04.08.2020

Toetust saate, kui olete registreeritud töötuna või töötate ja vastate vähemalt ühele järgmistest tingimustest:

  • teil ei ole eri- või kutsealast haridust ning olete põhi- või keskkooli (gümnaasiumi) lõpetanud või pooleli jätnud vähemalt viis aastat tagasi. Antud tingimuse kohaldamisel võetakse arvesse taotleja poolt viimane kõrgeim omandatud/katkestatud haridus;
  • teil küll on eri- või kutsealane haridus (kaasa arvatud kõrgharidus), kuid selle omandamisest on möödunud vähemalt 15 aastat;
  • te ei saa tervise tõttu oma senise töö tegemist jätkata (vajalik tõendada, näiteks töötervishoiuarsti otsusega).

Juhul, kui te töötate, peate olema vanuses 16 eluaastat kuni vanaduspensioniiga, töötama töölepingu või võlaõigusliku lepingu alusel või avalikus teenistuses.

Tasemeõppes osalemise toetust makstakse ainult siis, kui taotlete toetust enne õpingute alustamist. Kui te juba õpite kutseõppeasutuses, rakenduskõrgkoolis või ülikoolis või olete viimase aasta jooksul õpingud pooleli jätnud ning soovite uuesti õppima asuda, siis teile toetust ei maksta.

Näited:

  • 30-aastane kutseharidusega naine on viimased kuus aastat töötanud töölepingu alusel. Töötervishoiuarsti otsuse alusel ei saa ta senist tööd jätkata ning peab vahetama uue eriala. Kuna tema senisel tööl jätkamist takistab tervis, kuulub ta tasemeõppes osalemise toetuse sihtrühma.
  • 45-aastane avalikus teenistuses töötav kõrgharidusega mees õpib kutsekoolis ning taotleb tasemeõppes osalemise toetust. Kuigi ta on kõrghariduse omandanud enam kui 20-aastat tagasi, ei kuulu ta toetuse sihtrühma, kuna toetust makstakse ainult uutele tasemeõppesse sisenejatele ehk neile, kes ei õpi või ei ole viimase 12 kuu jooksul oma õpinguid katkestanud.
  • 43-aastane naine on lõpetanud keskkooli 1995 ja omandanud sotsiaalteaduse bakalaureuse kraadi 2016. Ta ei kuulu toetuse sihtrühma, kuna ta erialalase (st kõrghariduse) omandamisest ei ole möödunud vähemalt 15 aastat.
  • 25-aastane keskharidusega mees on lõpetanud kutseõppe koka erialal 2018. Ta ei kuulu toetuse sihtrühma, kuna ta kutsealase hariduse omandamisest ei ole möödunud vähemalt 15 aastat.
Oli teile sellest lehest abi?


 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)