Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Koolitustoetus tööandjatele

Prindi

Lisatud 31.01.2017 | Uuendatud 29.01.2018

Tööandjad saavad taotleda töötukassast koolitustoetust

  • uute töötajate värbamiseks,
  • töötajate koolitamiseks muutuste olukorras,
  • enne tööleasumist vähemalt 12 kuud järjest töötuna arvel olnud töötaja koolitamiseks ühe aasta jooksul alates tööle asumisest.

Koolitustoetust võib taotleda eraõiguslik juriidiline isik, füüsilisest isikust ettevõtja tööandjana ja kohaliku omavalitsuse üksuse asutus.

Koolituse maht peab olema vähemalt 80 akadeemilist tundi ja koolitus võib kesta kuni ühe aasta. Koolitustoetuse allkirjastatud avaldus tuleb esitada enne koolituse algust. Avalduse allkirjastaja peab olema juhatuse liige või volitatud isik. Kui allkirjastajaks on volitatud isik, tuleb avaldusele lisada volikiri (ei pea olema notariaalne). 

Tööandja saab töötajate koolitamiseks valida täiskasvanute koolituse seadusele vastava täienduskoolituse või kui koolitusturul sobivat koolitust ei pakuta, tellida ise sobiva õppekavaga koolituse. Koolituse õppekava peab vastama täienduskoolituse standardile ning koolituse lõpus peavad osalejad saama tunnistuse või tõendi koolituse läbimise kohta. Koolitustoetuse maksmise otsuse teeb avalduse alusel koolitustoetuse hindamiskomisjon.

Koolitustoetusega hüvitatakse tööandjale

  • koolituskulu,
  • koolitusel osalemisega seotud sõidukulu ning
  • palgakulu tunnitöötasu alammääras aja eest, mil töötaja osales koolitusel.

Kulude kogusummast hüvitame üldjuhul kuni 50%, kuid mitte rohkem kui 1250 eurot töötaja kohta. Üle 50-aastaste, erialase hariduseta, ebapiisava eesti keele oskusega või terviseprobleemidega töötajate koolitamise kulud hüvitame kuni 80% ulatuses, kuid mitte rohkem kui 2000 eurot töötaja kohta. Koolitustoetus on vähese tähtsusega abi (VTA). Kui VTA ülemmäär on täitunud, siis makstakse koolitustoetust riigiabi grupierandina.

Vähese tähtsusega abi kohta leiate rohkem infot Rahandusministeeriumi kodulehelt

Koolitustoetuse taotlemisel nõustab teid tööandjate konsultant, kelle kontaktid leiate siit.

Koolitustoetuse avalduse ning kuluaruande saate esitada e-töötukassas, posti või e-postiga (koolitustoetus@tootukassa.ee) või töötukassa esinduses kohapeal. Vajalikud vormid leiate artiklist paremal pool olevast infokastist. 

Kui teil on küsimusi, pöörduge palun koolitustoetus@tootukassa.ee

Koolitustoetus muutuste olukorras

Koolitustoetust muutuste olukorras saab taotleda, kui töötajate oskused vajavad täiendamist seoses ettevõtte majandustegevuse ümberkorraldamisega, uue tehnoloogia kasutuselevõtmisega või kvalifikatsiooninõuete uuenemisega. 

Kas teadsite, et ...

töötukassa hüvitab pärast koolituse läbimist ka kvalifikatsiooni saamisega seotud kulu? Loe lähemalt: kvalifikatsiooni saamise toetamine

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30)

logo_eures01.png