Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Koolitustoetus tööandjatele

Prindi

Lisatud 31.01.2017 | Uuendatud 05.04.2017

Alates 1. maist 2017 saavad tööandjad taotleda töötukassast koolitustoetust

  • uute töötajate värbamiseks,
  • töötajate koolitamiseks muutuste olukorras.

Koolitustoetust võib taotleda eraõiguslik juriidiline isik, füüsilisest isikust ettevõtja tööandjana ja kohaliku omavalitsuse üksuse asutus.

Koolituse maht peab olema vähemalt 80 akadeemilist tundi ja koolitus võib kesta maksimaalselt ühe aasta. Tööandja saab töötajate koolitamiseks valida täiskasvanute koolituse seadusele vastava täienduskoolituse või kui sobivat koolitust ei pakuta, tellida sobiva õppekavaga koolituse. Koolituse põhjendatust hindab komisjon. 

Koolitustoetusega hüvitatakse tööandjale

  • koolituskulu,
  • koolitusel osalemisega seotud sõidukulu ning
  • palgakulu tunnitöötasu alammääras aja eest, mil töötaja osales koolitusel.

Kulude kogusummast hüvitame üldjuhul kuni 50%, kuid mitte rohkem kui 1250 eurot töötaja kohta. Üle 50-aastaste, erialase hariduseta, ebapiisava eesti keele oskusega või terviseprobleemidega töötajate koolitamise kulud hüvitame kuni 80% ulatuses, kuid mitte rohkem kui 2000 eurot töötaja kohta. 

Koolitustoetuse tingimusi tutvustab teile tööandjate konsultant, kelle kontaktid leiate siit.

Koolitustoetuse taotluse saate alates 1. maist 2017 esitada töötukassa portaali iseteeninduses, posti või e-postiga või esinduses kohapeal.

Kui teil on küsimusi, pöörduge palun koolitustoetus@tootukassa.ee

Koolitustoetus töötajate värbamiseks

Töötajate värbamiseks saate alates 1. maist 2017 koolitustoetust taotleda allolevas tabelis nimetatud põhikutsealade töötajate koolitamiseks. Need on põhikutsealad, mis valdkondlike tööjõuvajaduse uuringute (nn OSKA uuringud, mida teeb Kutsekoda)  kohaselt on lähiaastatel kasvava tähtsusega ning millele juba praegu ei ole piisavalt sobivate oskustega töötajaid.

Koolitustoetus muutuste olukorras

Koolitustoetust muutuste olukorras saab taotleda alates 1. maist 2017, kui töötajate oskused vajavad täiendamist seoses ettevõtte majandustegevuse ümberkorraldamisega, uue tehnoloogia kasutuselevõtmisega või kvalifikatsiooninõuete uuenemisega. Toetatakse koolitusi, mis toetavad töötaja kohanemist muutustega (valdkondade valik ei ole piiratud).

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele  Jõuate uue eakuse rahvakogu veebilehele  Bännerile klõpsates jõuate Noor Meister veebilehele  Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30)

logo_eures01.png