Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Koolitustoetus tööandjatele

Prindi

Lisatud 31.01.2017 | Uuendatud 28.06.2017

Alates 1. maist 2017 saavad tööandjad taotleda töötukassast koolitustoetust

  • uute töötajate värbamiseks,
  • töötajate koolitamiseks muutuste olukorras.

Koolitustoetust võib taotleda eraõiguslik juriidiline isik, füüsilisest isikust ettevõtja tööandjana ja kohaliku omavalitsuse üksuse asutus.

Koolituse maht peab olema vähemalt 80 akadeemilist tundi ja koolitus võib kesta maksimaalselt ühe aasta. Koolitustoetuse avaldus tuleb esitada enne koolituse algust. Tööandja saab töötajate koolitamiseks valida täiskasvanute koolituse seadusele vastava täienduskoolituse või kui sobivat koolitust ei pakuta, tellida sobiva õppekavaga koolituse. Koolitustoetuse maksmise otsuse teeb avalduse alusel koolitustoetuse hindamiskomisjon.

Koolitustoetusega hüvitatakse tööandjale

  • koolituskulu,
  • koolitusel osalemisega seotud sõidukulu ning
  • palgakulu tunnitöötasu alammääras aja eest, mil töötaja osales koolitusel.

Kulude kogusummast hüvitame üldjuhul kuni 50%, kuid mitte rohkem kui 1250 eurot töötaja kohta. Üle 50-aastaste, erialase hariduseta, ebapiisava eesti keele oskusega või terviseprobleemidega töötajate koolitamise kulud hüvitame kuni 80% ulatuses, kuid mitte rohkem kui 2000 eurot töötaja kohta. Koolitustoetus on vähese tähtsusega abi (VTA). Kui VTA ülemmäär on täitunud, siis makstakse koolitustoetust riigiabi grupierandina.

Positiivse otsuse korral makstakse koolitustoetust kuluaruande alusel, millele tuleb lisada koolitusega seotud kulude kuludokumentide koopiad. 

Koolitustoetuse tingimusi tutvustab teile tööandjate konsultant, kelle kontaktid leiate siit.

Koolitustoetuse avalduse ning kuluaruande saate esitada e-töötukassas, posti või e-postiga (koolitustoetus@tootukassa.ee) või esinduses kohapeal. Vajalikud vormid leiate artiklist paremal pool olevast infokastist. 

Kui teil on küsimusi, pöörduge palun koolitustoetus@tootukassa.ee

Koolitustoetus muutuste olukorras

Koolitustoetust muutuste olukorras saab taotleda, kui töötajate oskused vajavad täiendamist seoses ettevõtte majandustegevuse ümberkorraldamisega, uue tehnoloogia kasutuselevõtmisega või kvalifikatsiooninõuete uuenemisega. Toetatakse koolitusi, mis toetavad töötaja kohanemist muutustega (valdkondade valik ei ole piiratud). Eesmärk on töötajate liikumise toetamine uuele ametikohale ettevõtte sees, ennetamaks nende tööta jäämist. Koolitustoetus on suunatud töötajatele, kes on töötusriskis tulenevalt ettevõttes toimuvatest muudatustest või kvalifikatsiooninõuete uuendamisest.

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele 20. oktoobril toimub Online töömess. Bännerile klõpsates jõuate messi lehele (ingliskeelne)   Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele  

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30)

logo_eures01.png