Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Kui suur on toetus ja kuidas seda makstakse?

Prindi

Lisatud 31.01.2017 | Uuendatud 03.06.2020

Toetuse suurus sõltub sellest, kas te töötate ning kas teil on muid sissetulekuid. Sissetulekutena võetakse arvesse töötutoetus, töötuskindlustushüvitis, vanemahüvitis, riiklik pension ja töövõimetoetus. Kui te töötate ja/või saate muid sissetulekuid, on toetuse suurus 130 eurot kuus (alates augustist 180 eurot kuus). Kui te ei tööta ning teil ei ole ka muid sissetulekuid, saate toetust 260 eurot kuus (alates augustist 270 eurot kuus). Toetuselt peetakse kinni tulumaks. 

Kui soovite, et toetuselt arvestatakse maha maksuvaba tulu, siis saate esitada maksuvaba tulu arvestamiseks avalduse. Kui olete töötukassale juba esitanud maksuvaba tulu arvestamiseks avalduse muu toetuse või hüvitise raames, siis uuesti avaldust esitama ei pea. Loe täiendavalt maksuvaba tulust: maksuvaba tulu.  

Toetust makstakse alates Eesti Hariduse Infosüsteemis märgitud õppimise algusajast ning nominaalse õppekava täitmise aja jooksul. Toetust makstakse ühe kutse- või kõrghariduse omandamiseks. Akadeemilisel puhkusel viibimise ajal toetust ei maksta. Kui te õpingud katkestate või lõpetate, lõpeb ka toetuse maksmine.

Toetust makstakse üks kord kuus eelmise kuu eest. Töötamist ja sissetulekute saamist kontrollitakse selle kuu alguse seisuga, mille eest toetust makstakse. Kui toetuse suurust mõjutavad asjaolud muutuvad, makstakse toetust uues suuruses muudatusele järgnevast kuust alates.

Näide: Inimene osaleb 01.07.2017 karjäärinõustamisel, mille käigus selgub, et oma oskuste arendamiseks võiks ta õppima asuda tasemeõppesse. Ta kandideerib rakenduskõrgkooli ning saab sisse tasuta õppekohale töötukassa toetataval õppekaval. 10.08.2017 esitab ta töötukassale avalduse tasemeõppes osalemise toetuse saamiseks. Töötukassa kontrollib järgmise kuu alguses Eesti Hariduse Infosüsteemist (EHIS), kas inimene eelmisel kuul õppis. Kuna õpingute algusajaks oli EHISes märgitud 29.08.2017, siis on inimesel augusti eest õigus tasemeõppe toetust saada. Töötukassa kontrollib asjakohastest registritest, kas augusti (so kuu, mille eest toetust makstakse) alguse seisuga inimene töötas ja/või sai muid sissetulekuid. Kuna augusti alguses inimene töötas, makstakse talle toetust 130 eurot kuus. 

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)