Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Kuidas tasemeõppe toetust saada?

Prindi

Lisatud 31.01.2017 | Uuendatud 23.02.2021

Järgnevalt kirjeldame punktide kaupa sammud, mis tuleb toetuse saamiseks läbida. 

  1. Kui te töötate, siis tulge töötukassa karjäärinõustaja juurde. Nõustajad töötavad kõigis maakondades ning nõustamisaja saate broneerida e-töötukassas (vajalik ID-kaardi või mobiili-IDga sisselogimine) või endale sobiva büroo karjäärinõustajaga ühendust võttes. Nõustajate kontaktid leiate siit: karjäärinõustajate kontaktid. Kui te olete töötuna arvele võetud, saate infot oma nõustajalt
  2. Nõustaja küsib teie senise hariduskäigu ja töökogemuse kohta ning koos temaga arutate, milliseid oskuseid või teadmisi oleks teil töötamise jätkamiseks või uue töökoha leidmiseks vaja omandada. Nõustaja aitab hinnata, kas tasemeõpe on nende oskuste omandamiseks otstarbekas.
  3. Nõustaja kontrollib, kas valitud erialal on töötukassa toetatavaid õppekavasid ning  - kui te kuulute toetuse saamise sihtrühma - lepib teiega kokku tasemeõppes osalemise toetamist ning õppima asumiseks tähtaja tegevuskavas. Toetust makstakse, kui asute õppima tasuta õppekohale kutse-, rakenduskõrgharidus- või bakalaureuseõppesse hiljemalt 12 kuu jooksul tegevuskavas tasemeõppes osalemise kokkuleppimisest.
  4. Toetuse taotlemiseks esitage töötukassale avaldus. Töötukassa kontrollib avalduse esitamise kuupäeva seisuga, kas te vastate toetuse saamise tingimustele. Avalduse saate esitada enne nõustamist või nõustamise ajal. Avaldus tuleb esitada enne õppeasutuse nimekirja kandmise kuupäeva või hiljemalt 30 kalendripäeva jooksul kooli nimekirja kandmise kuupäevast.  Avalduse saate esitada e-töötukassa kaudu, saata e-posti või posti teel omale sobivaima töötukassa büroo üldaadressile või esitada töötukassa büroos kohapeal. Avalduse vormi leiate töötukassa veebilehel.  
  5. Töötukassa kontrollib õppima asumist Eesti Hariduse Infosüsteemist ning kui teie õppima asumise andmed on seal kinnitatud ja vastavad toetuse saamise tingimustele, hakkate igal kuul saama tasemeõppes osalemise toetust.
  6. Kui olete registreeritud töötu ja te ei ole arvelevõtmisele eelneva 12 kuu jooksul olnud vähemalt 180 päeva hõivatud tööga, siis tasemeõppesse asumisel teie töötuna arvelolek lõpetatakse.

 

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)