Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Kuidas tasemeõppe toetust saada?

Prindi

Lisatud 31.01.2017 | Uuendatud 15.06.2018

Järgnevalt kirjeldame punktide kaupa sammud, mis tuleb toetuse saamiseks läbida. 

  1. Kui te töötate, siis tulge töötukassa karjäärinõustaja juurde. Nõustajad töötavad kõigis maakondades ning nõustamisaja saate broneerida e-töötukassas (vajalik ID-kaardi või mobiili-IDga sisselogimine) või endale sobiva büroo karjäärinõustajaga ühendust võttes. Nõustajate kontaktid leiate siit: karjäärinõustajate kontaktid. Kui te olete töötuna arvele võetud, saate infot oma töövahenduskonsultandilt või juhtumikorraldajalt.
  2. Nõustaja küsib teie senise hariduskäigu ja töökogemuse kohta ning koos temaga arutate, milliseid oskuseid või teadmisi oleks teil töötamise jätkamiseks või uue töökoha leidmiseks vaja omandada. Nõustaja aitab hinnata, kas tasemeõpe on nende oskuste omandamiseks otstarbekas.
  3. Nõustaja kontrollib, kas valitud erialal on töötukassa toetatavaid õppekavasid ning  - kui te kuulute toetuse saamise sihtrühma - lepib teiega kokku koolituskava (nn töötava inimese individuaalne tööotsimiskava). Kui olete töötuna registreeritud, pannakse tasemeõppe vajadus kirja teie individuaalsesse tööotsimiskavasse.
  4. Seejärel tuleb teil kandideerida kutse- või kõrgkooli (rakenduskõrgharidus või bakalaureuseõpe) ja saada sisse tasuta õppekohale. 
  5. Avalduse tasemeõppes osalemise toetuse saamiseks saate esitada nõustamise ajal või esimesel võimalusel enne õppima asumist. Kindlasti tuleb avaldus esitada enne teie immatrikuleerimise ehk õppeasutuse nimekirja kandmise kuupäeva. Avalduse vormi leiate portaalist ning saate selle esitada e-töötukassa kaudu, saata e-posti või posti teel omale sobivaima töötukassa büroo üldaadressile või esitada töötukassa büroos kohapeal.
  6. Töötukassa kontrollib õppima asumist Eesti Hariduse Infosüsteemist ning kui teie õppima asumise andmed on seal kinnitatud, hakkate igal kuul saama tasemeõppes osalemise toetust.
  7. Kui olete registreeritud töötu ja te ei ole arvelevõtmisele eelneva 12 kuu jooksul olnud vähemalt 180 päeva hõivatud tööga, siis tasemeõppesse asumisel teie töötuna arvelolek lõpetatakse.

 

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)