Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Tasemeõppes osalemise toetus

Prindi

Lisatud 31.01.2017 | Uuendatud 23.03.2018

Toetus on mõeldud tööealistele töötavatele ja töötuna registreeritud inimestele, kellel puuduliku või vananenud hariduse või oskuste tõttu on keeruline leida uut tööd või kellel on oht oma töökoht kaotada.

Toetust makstakse õppima asumisel tasuta õppekohal kutsehariduses, rakenduskõrghariduses või bakalaureuseõppes. 

Kellele tasemeõppe toetust makstakse?

Toetust saate, kui olete registreeritud töötuna või töötate ja vastate vähemalt ühele järgmistest tingimustest:

  • teil ei ole eri- või kutsealast haridust ning olete põhi- või keskkooli (gümnaasiumi) lõpetanud või pooleli jätnud vähemalt viis aastat tagasi;
  • teil küll on eri- või kutsealane haridus (kaasa arvatud kõrgharidus), kuid selle omandamisest on möödunud vähemalt 15 aastat;
  • te ei saa tervise tõttu oma senise töö tegemist jätkata (vajalik tõendada, näiteks töötervishoiuarsti otsusega).

Millistel õppekavadel õppimist toetatakse?

Kui te ei saa tervise tõttu oma senist tööd jätkata, maksab töötukassa toetust, kui asute õppima tasuta õppekohal sellisel õppekaval, mis toetab teie edasist töötamist.

Muudel juhtudel toetab töötukassa õppimist õppekavadel, mis valmistavad ette töötajaid põhikutsealadele, kus valdkondlike tööjõuvajaduse uuringute (OSKA uuringud, mida teeb Kutsekoda) kohaselt on lähiaastatel kasvav tööjõuvajadus ja tööjõu nõudlus on suurem kui pakkumine. 

Kui suur on toetus ja kuidas seda makstakse?

Toetuse suurus sõltub sellest, kas te töötate ning kas teil on muid sissetulekuid. Sissetulekutena võetakse arvesse töötutoetus, töötuskindlustushüvitis, vanemahüvitis, riiklik pension ja töövõimetoetus. Kui te töötate ja/või saate muid sissetulekuid, on toetuse suurus 130 eurot kuus. Kui te ei tööta ning teil ei ole ka muid sissetulekuid, saate toetust 260 eurot kuus. Toetuselt peetakse kinni tulumaks. 

Toetuse saaja õigused

Registreeritud töötu õigused

Kui avalduse esitamise kuupäeva seisuga olite registreeritud töötu, on Teil õigus saada tasemeõppes osalemise toetust ka pärast töötuna arveloleku lõpetamist, kui lõpetamise põhjuseks on:

Kas teadsite, et ...

Kui töötate ning õpite tasemeõppes, on teil õigus saada õppepuhkust vastavalt täiskasvanute koolituse seadusele

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30)

logo_eures01.png