Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Tasemeõppes osalemise toetus

Prindi

Lisatud 31.01.2017 | Uuendatud 23.03.2018

Toetus on mõeldud tööealistele töötavatele ja töötuna registreeritud inimestele, kellel puuduliku või vananenud hariduse või oskuste tõttu on keeruline leida uut tööd või kellel on oht oma töökoht kaotada.

Toetust makstakse õppima asumisel tasuta õppekohal kutsehariduses, rakenduskõrghariduses või bakalaureuseõppes. 

Kellele tasemeõppe toetust makstakse?

Toetust saate, kui olete registreeritud töötuna või töötate ja vastate vähemalt ühele järgmistest tingimustest:

  • teil ei ole eri- või kutsealast haridust ning olete põhi- või keskkooli (gümnaasiumi) lõpetanud või pooleli jätnud vähemalt viis aastat tagasi. Antud tingimuse kohaldamisel võetakse arvesse taotleja poolt viimane kõrgeim omandatud/katkestatud haridus;
  • teil küll on eri- või kutsealane haridus (kaasa arvatud kõrgharidus), kuid selle omandamisest on möödunud vähemalt 15 aastat;
  • te ei saa tervise tõttu oma senise töö tegemist jätkata (vajalik tõendada, näiteks töötervishoiuarsti otsusega).

Millistel õppekavadel õppimist toetatakse?

Toetust makstakse vaid juhul, kui asute õppima tasuta õppekohale ja töötukassa poolt toetatud õppekaval (vt ÕPPEKAVADE NIMEKIRI). Kui te ei saa oma senist tööd jätkata või ei leia sobivat tööd tervise tõttu, toetame teie õppima asumist õppekaval, mis teie terviseseisundist tulenevalt võimaldavad teil pärast õpingute lõpetamist töötada. 

Kui suur on toetus ja kuidas seda makstakse?

Toetuse suurus sõltub sellest, kas te töötate ning kas teil on muid sissetulekuid. Sissetulekutena võetakse arvesse töötutoetus, töötuskindlustushüvitis, vanemahüvitis, riiklik pension ja töövõimetoetus. Kui te töötate ja/või saate muid sissetulekuid, on toetuse suurus 180 eurot kuus. Kui te ei tööta ning teil ei ole ka muid sissetulekuid, saate toetust 270 eurot kuus (Alates 01.01.2021 on toetuse suurus riigieelarvega kehtestatud töötutoetuse 31-kordne päevamäär. 2021. aastal toetuse suurus on 292 eurot kuus, sõltumata kas töötate või on teil muid sissetulekuid). Toetuselt peetakse kinni tulumaks. 

Toetuse saaja õigused

Registreeritud töötu õigused

Kui avalduse esitamise kuupäeva seisuga olite registreeritud töötu, on Teil õigus saada tasemeõppes osalemise toetust ka pärast töötuna arveloleku lõpetamist.

Töötaja õigused

Kui avalduse esitamise kuupäeva seisuga töötasite, on Teil õigus saada tasemeõppes osalemise toetust ka pärast töötamise lõpetamist või vanaduspensionikka jõudmist.

Toetuse tagasinõudmine

Kas teadsite, et ...

Kui töötate ning õpite tasemeõppes, on teil õigus saada õppepuhkust vastavalt täiskasvanute koolituse seadusele

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)