Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Tööturukoolitus koolituskaardiga

Prindi

Lisatud 31.01.2017 | Uuendatud 25.03.2019

Kellele koolitus on mõeldud?

Koolituskaardiga koolitusel saate osaleda, kui

  • olete töötav inimene (töölepingu või võlaõigusliku lepingu alusel või avalikus teenistuses) ja
  • olete vanuses 16 eluaastat kuni vanaduspensioniiga ja
  • teile on taotluse esitamisele eelnenud kolme aasta jooksul arvestatud vähemalt 12 kuud töötuskindlustusstaaži.

 Lisaks peate vastama ühele järgnevatest tingimustest:

Milliseid koolitusi toetatakse?

Kui te ei saa tervise tõttu oma senist tööd jätkata, saate osaleda koolitusel, kus omandate oskused ja teadmised, mis toetavad teie töötamist.

Kui teie eesti keele oskus on tööalaseks arenguks ebapiisav ja teie sissetulek eelmisel kalendriaastal oli alla 16 764 euro (ehk keskmine sissetulek kuus oli alla 1397 euro), saate osaleda eesti keele tasemeeksamiks ettevalmistavatel või A1 taseme kursustel.

Kui teil ei ole eri- või kutsealast haridust või te olete üle 50-aastane ja teie sissetulek eelmisel kalendriaastal oli alla 16 764 euro (ehk keskmine sissetulek kuus oli alla 1397 euro), saate osaleda:

  • Kõikidel arvutialastel (näiteks arvuti algõppe või spetsiifiliste programmide) koolitustel, mis toetavad teie tööl püsimist.
  • Tööturukoolitusel, mis toetab töötamist põhikutsealadel, kus valdkondlike tööjõuvajaduse uuringute (OSKA uuringud, mida teeb Kutsekoda) kohaselt on lähiaastatel kasvav tööjõuvajadus ja mille tööjõu nõudlus on suurem kui pakkumine.
Kasulikud lingid
Kas teadsite, et ...

töötukassa hüvitab pärast koolituse läbimist ka kvalifikatsiooni saamisega seotud kulu? Loe lähemalt: kvalifikatsiooni saamise toetamine

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)