Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Abivahendite näiteid

Prindi

Lisatud 03.08.2017 | Uuendatud 27.03.2018

Sellele lehelt leiate näiteid abivahendite kohta, mida töötukassa on inimestele töötamise abistamiseks võimaldanud. 

Nägemise abivahendid: lugemisteleviisor

Nägemispuude tõttu ei näe kliendid teksti lugeda ning Eesti Töötukassa on andnud töötamiseks tasuta kasutada lugemisteleviisoreid tõlkijale, raamatukogu töötajale kui ka õpetajale, et oleks võimalik paberkandjal materjalidega töötada.

Oleme andnud nägemispuudega töötajatele tasuta kasutada lugemisteleviisoreid (tõlkijale, raamatukogutöötajale, õpetajale), et nad saaksid paberkandjal  materjalidega töötada.

 

 

 

 

 

Nägemise abivahendid: digitaalne luup, ekraanisuurendusprogramm

Nägemisest tulenevate takistuste kõrvaldamisel võib abiks olla digitaalne luup


Meie kliendid teevad erinevaid töid (näiteks raamatupidamine), kus on vaja töötada arvutiga või erinevate paberdokumentidega. Nägemisest tulenevate takistuste kõrvaldamisel võib olla abiks digitaalne luup, arvutiga  töötamisel ekraanisuurendusprogramm või ekraanilugemisprogramm. 
 

nägemisest tulenevate takistuste kõrvaldamisel olla abiks digitaalne luup, arvutiga töötamisel ekraanisuurendusprogramm või ekraanilugemisprogrammi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liikumise abivahend: tooltõstuk trepile

Töötajal on takistatud trepist käimine ning tööülesannetest tulenevalt peab ta iga päev korduvalt edasi tagasi liikuma.Lahendusena võimaldati trepile tooltõstuk, millega saab üles ja alla.

 

 

 

 

Töötajal on takistatud trepist käimine ning tööülesannetest tulenevalt peab ta iga päev korduvalt edasi tagasi liikuma.Lahendusena võimaldati trepile tooltõstuk, millega saab üles ja alla. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Liikumise abivahend: kastiga kolmerattaline jalgratas

kolmerattaline kastiga ratas kojamehena töötavale liikumispuudega inimesele

Kastiga kolmerattalise jalgratta soetas töötukassa kliendile, kes töötab kojamehena. Füüsilisest erivajadusest tulenevalt on kliendil raske jala liikuda. Ratas võimaldab töötajal töökoha territooriumil liikuda ning kastis vajalikke töövahendeid kaasas kanda.

 

 

 

 


 

Liikumise abivahend: ratastooli lahendusega tasakaaliliikur

Abivahend võimaldab kliendil läbida väga raskeid maastikke ning on elektrilisest ratastoolist kergem, mis võimaldab seda ka kaugematele objektidele autoga transportida.

Ratastooli lahendusega tasakaaluliikur võimaldati kliendile, kes tööülesannete tõttu käib erinevatel objektidel. Abivahend võimaldab kliendil läbida väga raskeid maastikke ning on elektrilisest ratastoolist kergem, mis võimaldab seda ka kaugematele objektidele autoga transportida. Tasakaaluliikur ei sobi kõigile ratastoolikasutajatele, kuna selle kasutamine eeldab head tasakaalutunnetust.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liikumise abivahend: trepironija

Igale poole ei ole võimalik lifte ega platvormtõstukeid panna ning sellisel juhul aitab ratastoolikasutajat trepironija. Trepironija kasutamisel on vaja kolleegi abi .

Trepironija on soetatud ratastoolikasutajale. Igale poole ei ole võimalik lifte ega platvormtõstukeid panna ning sellisel juhul aitab ratastoolikasutajat trepironija. Trepironija kasutamisel on vaja kolleegi abi ning iseseisvalt see kasutatav ei ole. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Töötamise abivahendid: reguleeritav töölaud ja käru

Mööblitööstuses töötavale klient sai pneumaatiliselt kõrgusreguleeritava töölaua, mis võimaldab tal karkasse erinevatel kõrgustel kokku panna ning vajalikke detaile laua peale tõsta. Lisaks anti kliendile kasutada ka reguleeritava kõrgusega käru, et mööbliplaate tõsta.

Pneumaatiliselt kõrgusreguleeritav töölaudPneumaatiliselt kõrgusreguleeritav töölaud 

      

Reguleeritava kõrgusega käruReguleeritava kõrgusega käru

Töötamise abivahend: virnastaja

Töötamise abivahend - virnastaja

 

 

 

 

 

Kui inimesel on takistatud raskuste tõstmine ning tööülesannetest tulenevalt on vaja transportida ja tõsta raskuseid, siis võib abiks olla virnastaja.

 

 

 

 

 

 

 

  

Töötamise abivahend: aste
Klient töötab restorani köögis nõudepesijana ega  ulatunud oma tavapärasest lühema kasvu tõttu nõusid pesema ning asetama neid riiulisse. Väga lihtsa ja kerge abivavahendi abil on tal võimalik anda oma panus restorani töökasse meeskonda. 

Klient töötab restorani köögis nõudepesijana ega  ulatunud oma tavapärasest lühema kasvu tõttu nõusid pesema ning asetama neid riiulisse. Väga lihtsa ja kerge abivavahendi abil on tal võimalik anda oma panus restorani töökasse meeskonda.Klient töötab restorani köögis nõudepesijana ega  ulatunud oma tavapärasest lühema kasvu tõttu nõusid pesema ning asetama neid riiulisse. Väga lihtsa ja kerge abivavahendi abil on tal võimalik anda oma panus restorani töökasse meeskonda.


 

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele

Ettevõtlusnädala reklaambänner

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30)

logo_eures01.png