Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Taotlemine Euroopa Majanduspiirkonna riigis või Šveitsis

Prindi

Lisatud 23.05.2018

Euroopa Majanduspiirkonna riigist või Šveitsist esmakordselt taotledes vaatab töötukassa, millisest riigist soovitakse toetust, pensioni, hüvitist taotleda (sõltuvalt liikmesriigist osade liikmesriikide puhul õigust ei teki, kuid see on iga isiku puhul individuaalne ja sõltub sellest, millistes riikides isik on elanud/töötanud).

Töövõimetoetuse arvutamiseks on vajalik teie Eestis elamise periood, välisriigi kindlustusperioodid (elamis- ja/või tööstaaži alusel, sõltub riigist) ja välisriigi otsus töövõimetoetusega samal eesmärgil makstava pensioni/toetuse/hüvitise kohta. Ilma nimetatud dokumentideta ei saa vormistada lõplikku töövõimetoetuse otsust.

Kindlustusperioodide ja/või välisriigi otsuse puudumisel saab töötukassa taotleja avalduse alusel teha ajutise otsuse taotleja poolt esitatud andmete alusel ja alustada ajutise iseloomuga töövõimetoetuse maksetega. Ajutiste maksetega kaasneb oht, et töövõimetoetust makstakse rohkem kui isikul on õigus.

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30)

logo_eures01.png