Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Toetuse ümberarvutamine seoses puhkusetasu ja haigushüvitise saamisega

Prindi

Lisatud 21.09.2017 | Uuendatud 29.03.2021

Puhkusetasu

Juhul, kui teile makstakse korraga puhkuse- ja töötasu ning saadud summa on kokku üle 1361,70 euro (töövõimetoetuse 90-kordne päevamäär, millest alates hakkab teie töövõimetoetus vähenema), võite taotleda töövõimetoetuse ümberarvutamist. 

Toetuse ümberarvutamine on vajalik, kui kogu puhkus langeb ühele või mitmele järjestikusele kuule ning puhkusetasu saate erinevalt ajast, kui oleksite saanud sama perioodi eest töötasu: näiteks puhkate augustis ning saate juuli lõpus korraga palga- ja puhkuseraha või puhkate augustis ja septembris ning saate augusti keskel puhkuseraha ja augusti lõpus palga.

Ümberarvutamiseks on vaja esitada töötukassale avaldus koos tööandja tõendiga, kus on kirjas:

 • Teile tehtud väljamaksete kuupäev(ad);
 • Väljamaksete sisu (töötasu, puhkusetasu);
 • Puhkuse aeg (algus- ja lõpukuupäev);

Samuti on vaja esitada väljavõte lepingust, kust nähtub Teile töötasu väljamaksmise kokkulepitud aeg (palgapäev).

 

Haigushüvitis

Töövõimetoetuse ümberarvestusi seoses tööandja poolt makstava haigushüvitise või ajutise töövõimetuse hüvitise saamisega saab töötukassa teha alates 2019. aasta jaanuari töövõimetoetusest, mis makstakse välja veebruaris 2019 ja mille arvutamisel võetakse arvesse detsembri 2018 sissetulek (brutosumma).

Ajutise töövõimetuse hüvitiseks loetakse haigekassa poolt makstavat haigushüvitist, sünnitushüvitist, lapsendamishüvitist ja hooldushüvitist.

Juhul, kui teile makstakse haigushüvitist, sünnitushüvitist, lapsendamishüvitist või hooldushüvitist mitme kuu eest korraga ja teie sissetulekud ületavad seetõttu 90-kordset päevamäära (1361,70 eurot), siis võite samuti taotleda töövõimetoetuse ümberarvestamist.

Ümberarvestamiseks on vaja esitada töötukassale avaldus koos tõendiga, kus on kirjas:

 • Hüvitise väljamakse(te) kuupäev(ad);
 • Hüvitise liik  ja brutosumma(d);
 • Periood(id), mille eest hüvitist maksti (algus- ja lõpukuupäev).

Tõendi haigushüvitise suuruse ja perioodide kohta saate saata töötukassa e-posti aadressil ka otse portaalist www.eesti.ee.

Samuti on vaja esitada väljavõte lepingust, kust nähtub teile töötasu väljamaksmise kokkulepitud aeg (palgapäev).

 

Avalduse toetuse ümberarvestamiseks võite saata meile e-postiga tvto_taotlused [ä] tootukassa [dot] ee või postiga aadressil Lasnamäe 2, Tallinn, 11412.

 

Näited

1. Osalise või puuduva töövõimega inimene puhkab ajavahemikus 01.09  - 30.09 ja tööandjaga kokkulepitud töötasu maksmise aeg on töötamise kuu viimane tööpäev. Talle makstakse 31. augustil töötasu 1000 eurot ja puhkusetasu 1000 eurot, inimese augusti brutosissetulekud on seega kokku 2000 eurot (ületab 90-kordset päevamäära). Inimene esitab töötukassale avalduse ja tööandja tõendi, kust on näha tema puhkuse aeg, saadud tasud ja tasude liik ning väljavõtte töölepingust vms dokumendist, kus nähtub ettevõttes kokkulepitud töötasu maksmise aeg. Kuna septembris töötamise korral oleks töötasu makstud septembri viimasel tööpäeval, teeb töötukassa järgmised ümberarvutused:

 • Augusti sissetulekutest lahutatakse septembri eest saadud puhkusetasu. Selle tulemusel jääb augusti sissetulekuks 1000 eurot, mis on vähem, kui 90-kordne päevamäär ehk 1361,70 eurot ning inimene saab septembri töövõimetoetuse täies ulatuses.
 • Septembri eest saadud puhkusetasu lisatakse teiste septembris saadud sissetulekute juurde. Kui inimesel teisi sotsiaalmaksuga maksustatavaid tulusid septembris ei ole (töötasu on 0,00 eurot, kuna viibis septembris puhkusel), siis on inimese septembri sissetulekuks septembri puhkusetasu summas 1000 eurot ning inimene saab oktoobri töövõimetoetuse täies ulatuses.

2. Osalise töövõimega inimene puhkab 30 päeva ajavahemikul 17.08 - 15.09 ja tööandjaga kokkulepitud töötasu maksmise aeg on töötamise kuule järgneva kuu 5.päev. Talle makstakse 5. augustil töötasu 1050 eurot juulikuu eest ning 14. augustil puhkusetasu 1050 eurot. See tähendab, et augusti sissetulekute summa on 2100 eurot. See on rohkem kui 1879,15 eurot, millest alates osalise töövõime korral enam toetust ei maksta. See tähendab, et ilma ümberarvutusteta inimene septembri eest töövõimetoetust ei saaks.

Inimene esitab töötukassale avalduse ja tööandja tõendi, kust on näha tema puhkuse aeg, saadud tasud ja tasude liik ning väljavõtte töölepingust, kust nähtub kokkulepitud töötasu saamise aeg. Kuna puhkus langeb kahele järjestikusele kuule ning augustis ja septembris töötamise korral oleks töötasu makstud vastavalt septembris ja oktoobris, teeb töötukassa järgmised ümberarvutused:

 • Augusti sissetulekutest lahutatakse saadud augusti ja septembri puhkusetasu summas 1050 eurot, mille tulemusel on augusti sissetulekud 2100 – 1050 eurot = 1050 eurot, mis on vähem, kui 90-kordne päevamäär ehk 1361,70 eurot ning inimene saab septembri töövõimetoetuse täies ulatuses.
 • Augusti puhkusetasu (augusti puhkusetasu suuruseks on 1050/30 päeva x 15 päeva = 525 eurot)  liidetakse septembri sissetulekutega, milleks on pool augusti töötasu summast ehk tõenäoliselt 525 eurot. See tähendab, et septembri sissetulek on 525 eurot augusti puhkusetasu + 525 eurot augusti töötasu = 1050 eurot ning oktoobri eest saab inimene töövõimetoetust täies ulatuses.
 • Septembri puhkusetasu (septembri puhkusetasu suuruseks on 1050/30 päeva x 15 päeva = 525 eurot)  liidetakse oktoobri sissetulekutega, milleks on pool septembri töötasu summast ehk tõenäoliselt 525 eurot. See tähendab, et oktoobri sissetulek on 525 eurot septembri puhkusetasu + 525 eurot septembri töötasu = 1050 eurot ning novembri eest saab inimene töövõimetoetust täies ulatuses.
   

Töövõimetoetust eelmise kuu eest makstakse järgmise kuu 10. kuupäevaks.

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)