Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Välisriigis elamine Eestis määratud töövõimetoetusega

Prindi

Lisatud 23.05.2018 | Uuendatud 31.12.2018

  • Osalise töövõime puhul tuleb esitada tõend, mis kinnitab aktiivsustingimuste täitmist välisriigis (näiteks tööleping, töötuna arvele võtmise tõend, tõend õppimise kohta jne). Osalise töövõime korral tuleb hoolikalt jälgida aktiivsustingimuste täitmist (kui asute välisriigis täitma uut aktiivsustingimust, siis tuleks enne töötukassalt täpsustada, kas seda aktiivsustingimusena aktsepteeritakse).
  • Osalise töövõime ja töötamise korral tuleb töötukassale esitada igakuiselt hiljemalt 10. kuupäevaks kirjalik tõend (palgaleht või tööandja tõend) eelmisel kuul välisriigis saadud brutosissetulekute kohta. Sissetulekute saamise tõendite esitamine on nõutav, et tõendada teie sissetuleku suurust ja töösuhte kehtimist välisriigis. Puuduva töövõime korral on samuti vajalik esitada sissetulekute kohta andmed.

Sissetulekuks loetakse töötasu (millelt makstakse sotsiaalmaksu), töötuskindlustushüvitis, vanemahüvitis, ajutise töövõimetuse hüvitis ja tööandja makstavat haigushüvitis.

Vastavalt TVTS §-le 21 olete kohustatud töötukassat teavitama asjaoludest, mis mõjutavad teie õigust saada töövõimetoetust ja selle suurust, sealhulgas välisriiki elama ja tööle asumisest ning välisriigis saadavast töötasust, töötuskindlustushüvitisest, vanemahüvitisest, ajutise töövõimetuse hüvitisest ja pensionist ning töövõimega seotud hüvitisest, pensionist või toetusest.

Sissetulekute esitamata jätmisel ei ole võimalik töövõimetoetust maksta ja maksed on nii kauaks ootel, kuni esitatakse tõendid.

Sissetulekud ja muu vajalik informatsioon palume edastada Teile sobivasse Eesti Töötukassa osakonda, posti teel aadressil Lasnamäe 2, 11412 Tallinn või digitaalselt allkirjastatuna e-posti teel aadressil: waa [dot] applications [ä] tootukassa [dot] ee

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)