Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Nõustamine ja teavitamine

Prindi

Lisatud 31.12.2015 | Uuendatud 05.03.2021

Teavitame ja nõustame tööandjaid, kellel on valmisolek tööle võtta või kes on juba tööle võtnud erivajadustega inimesi, kuid vajavad teadmisi ja nõuandeid, kuidas neid toetada. 

Tööandjate teavitamist ja nõustamist on võimalik läbi viia maakondlike või ettevõttepõhiste teavitusüritusena või individuaalnõustamistena.

  • Individuaalnõustamist viiakse läbi ühele tööandjale ühe inimese erivajaduse toetamiseks, kaasates vajadusel ka kogemusnõustajaid, viipekeele- või kirjutustõlke, vastava erivajaduse spetsialiste (arste, psühholooge, nõustajaid jt) või teisi spetsialiste.
  • Ettevõttepõhist teavitusüritust viiakse läbi ühele või mitmele sarnaste valdkondade/ -kogemustega tööandjatele, vastavalt tööandja soovile ja vajadusele, eesmärgiga vähenenud töövõimega inimeste tööle rakendamisel ja töötamisel tekkivaid võimalikke takistusi ennetada ja lahendada läbi kogemuste jagamise. Vajadusel kaasatakse ka kogemusnõustajat või muud spetsialisti
  • Maakondlikke teavitusüritusi korraldatakse mitmele erinevale tööandjale antud maakonnas, kes vajavad teadmisi ühest või mitmest erivajadusest ja vähenenud töövõimega inimeste toetamisest töökohal. Maakondlikud teavitusüritused on avatud kõikidele tööandjatele, ürituse info on avalik. Teavitusüritus toetab eelkõige esmaste takistuste ületamist, mis võivad tekkida vähenenud töövõimega inimestega suhtlemisel ja tema töö juhendamisel. Lisaks antakse teavitusüritusel praktilisi teadmisi erinevate puudespetsiifiliste takistuste kõrvaldamisest töö situatsioonis. Teavitusürituste toimumise kohta on võimalik rohkem infot leida siit.

Teavitusürituse või individuaalnõustamise läbiviimiseks enda ettevõttes või asutuses pöörduge palun tööandjate nõustajate poole, kelle kontaktid leiate siit: tööandjate nõustajate kontaktid.

Tööandjate nõustamise kohta saate rohkem teada, kui vaatate allolevat videot:

 

Alloleval aknal klõpsates käivitub nõustamise ja koolitamise teenust kirjeldav audiofail. 

 

Salvestatud Raadioteatris. Helirežissöör Külliki Valdma, teksti luges Kadri Hinrikus.

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)