Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Toetuse maksmise peatamine ja lõpetamine

Prindi

Lisatud 19.04.2016 | Uuendatud 11.01.2017

Töövõimetoetuse maksmine peatatakse 10 päevaks, kui töötuna arvele võetud osalise töövõimega töövõimetoetuse saaja esimest korda ilma mõjuva põhjuseta:

  • ei tule määratud ajal töötukassasse nõustamisele;
  • ei täida individuaalses tööotsimiskavas kokkulepitud tegevusi;
  • keeldub sobivast tööst.

Töövõimetoetuse maksmine peatatakse 30 päevaks, kui töötuna arvele võetud töövõimetoetuse saaja rikub teist korda mõjuva põhjuseta aktiivsusnõudeid. Uuesti töötuna arvele tulekul tekib õigus toetusele, kui peatamise periood on lõppenud. Töövõimetoetuse maksmine peatatakse üksnes siis, kui inimesel ei ole samal ajal täidetud mõni teine aktiivsustingimus. Näiteks kui osalise töövõimega töövõimetoetuse saaja kasvatab alla 3-aastast last samal ajal kui ta on töötuna arvele võetud, siis toetuse maksmist ei peatata. 

Töövõimetoetuse maksmine lõpetatakse, kui osalise töövõimega töövõimetoetuse saaja:

  • ei täida aktiivsusnõudeid (ei tööta, ei õpi jne) või
  • rikub kolmandat korda ilma mõjuva põhjuseta töötuna arvel olekuga seotud aktiivsusnõudeid ja tema töötuna arvel olek lõpetatakse.

Töövõimetoetuse maksmist ei lõpetata, kui osalise töövõimega inimene vastab hiljemalt 14 kalendripäeva möödudes ühe aktiivsustingimuse täitmise lõppemisest uuesti samale või mõnele teisele aktiivsustingimusele.

Näiteks kui osalise töövõimega toetuse saaja lõpetab õpingud 20.06.2017, aga ta asub tööle või võtab ennast töötuna arvele 03.07.2017, siis talle töövõimetoetuse maksmist ei lõpetata. Samamoodi ei lõpetata töövõimetoetuse maksmist ka juhul, kui osalise töövõimega toetuse saaja pärast töösuhte lõppemist asub 14 päeva jooksul uuesti tööle või registreerib ennast töötuna.

Juhul, kui osalise töövõimega toetuse saajal on samaaegselt täidetud mitu aktiivsustingimust (nt töötamine ja alla 3-aastase lapse kasvatamine), siis ühe aktiivsustingimuse lõppemisel makstakse töövõimetoetust teise aktiivsustingimuse alusel edasi. 

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)