Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Töölesõidu toetus

Prindi

Lisatud 16.09.2015 | Uuendatud 30.09.2021

Kui te ei saa oma puude või tervisehäire tõttu käia tööl ühistranspordiga, vaid peate selleks kasutama isiklikku sõiduautot, taksot või eritransporti, hüvitab töötukassa teile osaliselt töölesõiduga seotud lisakulud.

Töölesõidu toetuse eesmärk on osaliselt hüvitada töölesõiduga seotud lisakulud, mis on vähenenud töövõimega inimesel tingitud sellest, et ta ei saa puude või terviseseisundi tõttu kasutada tööl käimiseks ühistransporti (v.a taksot). Töölesõiduga seotud lisakulud hüvitatakse, kui see on vajalik vähenenud töövõimega inimese tööle asumiseks või töötamise jätkamiseks. Näiteks kui teil on tervisest tulenevad takistused iseseisvalt ühistranspordi kasutamisel, sh ühistranspordi peatuseni jõudmisel, ühistransporti sisenemisel, väljumisel või seal viibimisel.

Töölesõidu toetuse vajaduse väljaselgitamisel ja otsuse tegemisel tugineb juhtumikorraldaja teie avaldusel olevale infole, töövõimehindamise ekspertiisi kokkuvõttes ja/või tööalase rehabilitatsiooni tegevuskavas olevatele piirangutele. Kui juhtumikorraldajal ei ole piisavalt infot, siis küsib ta teilt täiendavaid andmeid toetuse vajaduse väljaselgitamiseks. Vajadusel võib juhtumikorraldaja täpsustada teie poolt esitatud kodust ja töökoha aadressi.

Sihtrühm: vähenenud töövõimega töötav inimene, sh töötav vanaduspensioniealine puudega inimene.

Toetust makstakse avalduse esitamisest kolme aasta jooksul (kuid mitte kauem kui 31.12.2023) kuni 12 kuud. See tähendab, et te ei pea seda järjest ära kasutama. Näiteks võite toetust vajada ainult talvekuudel. 

Toetust makstakse 93 senti kilomeetri kohta, kuid mitte rohkem kui 26 eurot ühe päeva eest ja 300 eurot kuus. Töölesõidu toetus on tulumaksuga maksustatav.

Töölesõidu toetuse taotlemiseks esitage töötukassale avaldus (avalduse vormi leiate paremalt infokastist) e-posti või posti teel või töötukassa esinduses kohapeal. Avalduses tuleb põhjendada, miks te ei saa puude või terviseseisundi tõttu kasutada tööl käimiseks ühistransporti. Kui te juba töötate, tuleb täiendavalt selgitada, kuidas te seni olete tööl käinud.

Töötukassa ei maksa töölesõidu toetust järgmistel juhtudel:

  • töölesõidu kulu, mille hüvitab teile kohalik omavalitsus. See tähendab, et töötukassa ei maksa teile toetust päevade eest, kui kohalik omavalitsus korraldab teile eritransporditeenuse tööl käimiseks, samuti selle summa ulatuses, mille omavalitsus maksab teile transpordi tellimiseks, et saaksite kodu ja töö vahel liikuda;
  • kui tööandja korraldab teile täielikult või teatud perioodiks tööle ja koju sõitmiseks transpordi ja teil ei ole tervisest tulenevaid takistusi selle kasutamiseks.
  • kui kulud tekivad tööülesannete täitmisega seonduvalt, näiteks tööülesannete täitmine nõuab liikumist erinevate kohtade/objektide vahel või on vajadus transportida tööks vajalikke töövahendeid;
  • kui teie tööülesandeks on pakkuda tellimustöid, mis eeldavad erinevatele aadressidele liikumist ning need asukohad ei ole ette teada;
  • ühistranspordi korralduslike probleemide korral. Näiteks ühistransport kodu ja töökoha vahel puudub, ühistranspordi peatus on elukohast kaugel, ühistranspordi graafikud ei sobi tööajaga või on vaja teha ümberistumisi ehk olukorras, kus takistus ei ole seotud teie tervisega.

Alloleval aknal klõpsates käivitub töölesõidu toetust kirjeldav audiofail.

 

Salvestatud Raadioteatris. Helirežissöör Külliki Valdma, teksti luges Kadri Hinrikus.

Oli teile sellest lehest abi?


Mõisted
Töötamine

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)