Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Tugiisikuga töötamine

Prindi

Lisatud 16.09.2015 | Uuendatud 31.12.2019

Kui vajate tööle asumisel ja töötamisel oma vähenenud töövõime tõttu rohkem abi ja juhendamist, pakume teile tugiisiku abi.

Tugiisik juhendab ja abistab teid tööellu sisse elamisel, tööülesannete omandamisel ja täitmisel, töö planeerimisel ja korraldamisel ning tööalasel suhtlemisel. Eesmärk on, et suudaksite aja möödudes võimalikult iseseisvalt töötada.

Tugiisik ei täida tööülesandeid teie eest ega paku erialast väljaõpet või koolitust. Tugiisikuga töötamise teenust ei saa kasutada, kui vajate töötamisel eelkõige füüsilist kõrvalabi, mitte psühholoogilist tuge või juhendamist. Kui vajate abistamist vähem kui 50% oma tööajast, korraldab vajaliku abi tööandja ning selleks ei osutata tugiisikuga töötamise teenust.

Tugiisikuga töötamise teenust osutame vähenenud töövõimega töötule ja koondamisteate saanud või õppivale tööotsijale, kes asub tööle, ning juba töötavale inimesele.

Teenust taotleb töötukassalt tööandja ning koos teiega leitakse sobiv tugiisik. Tugiisikuks võib olla teie kolleeg või sobiv inimene väljastpoolt töökohta.

Teenust on võimalik osutada kõikide töösuhte liikide korral ning tähtajatu või tähtajalise töösuhte korral, sõltumata töösuhte pikkusest. Kui teie töösuhe on tähtajatu, saab tugiisik teid abistada kuni 12 kuu jooksul, lühema tähtajalise töösuhte puhul kuni töösuhte lõpuni. Põhjendatud vajaduse korral saab teenust osutada korduvalt, sh sama tööandja juures ja samal ametikohal töötamiseks.

Töötukassa sõlmib tugiisikuga töötamise teenuse osutajaga lepingu ning maksab talle tasu. Teenuse maht lepitakse kokku lepingus ning see võib olla 50%, 75% või 100% teie tööajast.

Tugiisikuga töötamise teenuse tasu kujuneb tööturuteenuste ja -toetuste seaduse § 23 lg 6 kohaselt kehtestatud tunnitasu määra alusel, mis korrutatakse kaheksaga ning teie tööaja ja kokkulepitud teenuse mahuga. Tasu makstakse teenuse osutajale iga teie tööpäeva eest vastavalt tööandja esitatud tõendile, kuid mitte rohkem kui 22 päeva eest ühes kalendrikuus.

Töötamisel esinevate puudest või terviseseisundist tingitud takistuste kõrvaldamise võimaluste väljaselgitamiseks võtke ühendust teile sobiva töötukassa esindusega ja leppige kokku kohtumine juhtumikorraldajaga. Kontaktid leiate siit: töötukassa esinduste kontaktid.
 

Vähenenud töövõimega isikutele osutatavat tööturuteenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist sotsiaalkaitseministri ning tervise- ja tööministri 27.03.2015 käskkirja nr 57 "Tööturuteenuste osutamine töövõimereformi sihtrühmale" alusel.

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)