Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Millise palga järgi hüvitist arvutatakse

Prindi

Lisatud 11.02.2014 | Uuendatud 31.12.2018

Tuginedes siseriiklikus seadusandluses sätestatule otsustab iga liikmesriik ise, kellel on õigus hüvitisele ja kui suurt hüvitist ning kui kaua makstakse. 

Kui teie viimaseks töökohariigiks on olnud välisriik, kuid otsustate pöörduda tagasi Eestisse ning alustada siin tööotsinguid, siis hüvitise määramisel (kui vastate piirialatöötaja või alalise elaniku kriteeriumitele) arvutatakse teie töötuskindlustushüvitise suurus, võttes arvesse ka välisriigis teenitud tasusid.

Näiteks töötasite aasta Soomes kuupalgaga 2000 eurot. Tähtajalise töösuhte lõppedes naasite Eestisse ja taotlesite siin töötuskindlustushüvitist, kuna Soomes töötamise vältel säilitasite huvide keskpunkti Eestis ning Eesti on teie alaline elukoht. Teie hüvitis arvutatakse Soomes teenitud palga alusel, võttes arvesse hüvitise ülempiiri, milleks on kolmekordne Eesti keskmine ühe kalendripäeva töötasu eelmisel kalendriaastal ning seda ületavat osa arvesse ei võeta.

Kui teie viimane töökoht oli Eestis, te töötasite vähem kui 12 kuud ning enne seda töötasite välisriigis, arvutatakse teie hüvitis viimasele kolmele töötamise kuule eelnenud üheksal töötamise kuul Eestis makstud tasude alusel, millelt on kinni peetud töötuskindlustusmakse.

Hüvitise suuruse leidmiseks jagatakse viimasele kolmele töötamise kuule eelnenud üheksal töötamise kuul teile Eestis väljamakstud ja töötuskindlustusmaksega maksustatud tasude summa 270ga.

Näiteks töötasite 2018. aasta jaanuaris ja veebruaris (2 kuud) Soomes. Sama aasta märtsist detsembrini (10 kuud) töötasite Eestis. Kuna hüvitise suuruse arvutamisel võetakse arvesse viimasele kolmele töötamise kuule eelnenud üheksal töötamise kuul vaid Eestis tehtud väljamaksed, siis on teie puhul aluseks Eestis saadud töötasud tasud märtsist kuni septembrini 2018.

Was this information useful?


Terminology
Piiriülene töötaja

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info@tootukassa.ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)

logo_eures01.png